Zasięg ubóstwa w Polsce

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
9788320817171
biznes, finanse
Miguel_Patata

Do priorytetowych celów polityki społecznej należy walka z ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Problematyka ubóstwa jest obecnie przedmiotem wszechstronnego zainteresowania, jest to bowiem bardzo ważny problem ekonomiczny oraz (a może przede wszystkim) społeczny. W książce Autorka przedstawia: definicję ubóstwa, żródła informacji o ubóstwie, wskażniki i metody pomiaru ubóstwa, wskażniki wykluczenia społecznego (bardzo grożnego zjawiska społecznego), nierówności dochodowe jako podstawę określenia ubóstwa, społeczną geografię biedy oraz przestrzenną analizę ubóstwa w Polsce.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/zasieg-ubostwa-w-polsce/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/zasieg-ubostwa-w-polsce/