Pojęcie integralnego nacjonalizmu ukraińskiego

Wydawnictwo: wydano nakładem autora
historia
Macław

Dr hab. Wiktor Poliszczuk, prawosławny Ukrainiec, ur. 10.10.1925 w Dubnie na Wołyniu. W kwietniu 1940r. wywieziony do Północnego Kazachstanu, od 1944 do 1946 r. na lewobrzeżnej Ukrainie, od 1946 do 1981 r. w Polsce, gdzie ukończył liceum pedagogiczne oraz Wydział Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, habilitował się na Uniwersytecie Śląskim. Od 1981 r. w Kanadzie, gdzie podjął badania nad nacjonalizmem ukraińskim. Dr hab. Wikror Poliszczuk jest jedynym w skali światowej autorytetem. Który dokonał dogłębnej analizy ideologii nacjonalizmu ukraińskiego. Dotarł on do dużej części dokumentów archiwalnych z zakresu działań struktur nacjonalizmu ukraińskiego, szczególnie autorstwa struktur OUN-UPA-SB, i na ich podstawie opracowuje swoje publikacje.

wiktor_martyniuk | 2017-09-19
MariuszJuran | 2017-09-18