Hochsztaplerka

Seria: Powieść
Wydawnictwo: Książnica

Inne wydania

Powieść autorki Córki dziwki, obraz współczesnego świata pełnego obłudy, kłamstw i oszustw. Bohaterka książki, Felicitas, kocha luksus, ma jednak niewielki talent do uprawiania godnych szacunku zawodów. Jako hochsztaplerka robi karierę. Klara, przybrana matka Felicitas, wierzy w rewolucję, która zmieni świat na początek zadowala się oskubywaniem kapitalistów. Obydwie na swoją korzyść obracają zasady obowiązujące w społeczeństwie. Zasada pierwsza: bieda hańbi. Zasada druga: pieniądze nie śmierdzą. Zasada trzecia: próżność męska jest nieograniczonym źródłem dochodów.

Bezimienna | 2011-05-09
Przeczytana: 09 maja 2011

Kłamstwa na poziomie siedmiolatka.Hochsztaplerka bohaterki to nic innego jak zwykła prostytucja.Można przeczytać gdy nic innego nie ma akurat pod ręką.

Alicja | 2011-10-16
Przeczytana: 13 października 2011

Niestety nie przebrnęłam. Nie zaciekawiła mnie historia kobiety, która wciąż kłamie

Laobeth | 2013-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Przeczytane? wymęczone! gniot. syf. sama się dziwię, że dotrwałam do końca..

havrankowa | 2016-07-19
Neomica | 2015-09-27