Ukryte twarze

Wydawnictwo: Bellona
6,71 (65 ocen i 5 opinii)
surrealizm, dali

Jedyna powieść genialnego surrealisty! Namiętna miłość, wielka polityka i najgłębsze tajniki okultyzmu łączą się w niej w intrygują opowieść o triumfie i upadku woli człowieka. Surrealistyczne metafory i oniryczny klimat powieści nie zawiódł wielbicieli malarskiego geniuszu Dalego.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Mściciel
  • Zakręceni
  • Oko Boga
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Szturmując niebo
  • Pogromca lwów
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Czarny świt

7,61 (249 ocen i opinii)
Oko Boga
James Rollins

7,22 (18 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8,5 (2 ocen i opinii)
Szturmując niebo
Felix Baumgartner , Thomas Becker

7,2 (5 ocen i opinii)
Pogromca lwów
Camilla Läckberg

7,64 (767 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Wakacje
Nina Majewska-Brown

7,48 (31 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
neuromance | 2015-04-04
Przeczytana: luty 2015

Jedyna powieść Salvadora Dali, która uświadamia nam, że był artystą wszechstronnym: nie tylko świetnym malarzem, ale i sprawnym pisarzem. Ładnie skonstruowane portrety psychologiczne postaci, losy bohaterów pięknie odmalowane na tle okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. Warto, przede wszystkim z ciekawości, ale i literatura to przednia.

marchinko | 2014-02-18

Międzywojenna Francja jest tłem, jakże barwnym i fascynującym, do rozlicznych romansów, namiętności, dylematów arystokracji. Czuć w powietrzu nadchodzącą wojnę, bohaterowie przy szampanie dyskutują o Hitlerze, przeczuwając wielkie kłopoty z nim związane. Na potrzeby własnej powieści stworzył Salvador Dali chociażby pojęcie cledalizm, na cześć bohaterki Solange de Cleda. Solange wraz z hrabią de Grandsailles łączy gra, którą autor sam opisuje jako bezlitosną wojnę, polegającą na wzajemnym uwodzeniu się i zwodzeniu.„Cledalizm to przyjemność i ból uwznioślone w transcendentnym utożsamianiu się z przedmiotem namiętności”.
Ekstrawagancja, szyk, przepych ale i dekadencja, rezygnacja, samotność, niespełniona miłość. „Ukryte twarze” to tytuł wielce adekwatny do tego, kim w życiu jesteśmy – niezależenie od pochodzenia, wieku, zamożności – nie tym kim chcemy być, nie takimi, jak widzą nas inni. Dali czule opisuje szczegóły z życia codziennego;„wagnerowskie westchnienia wiatru”, telefon,...

Gabriela | 2015-06-01
Przeczytana: 01 maja 2014

Książka do której od samego początku byłam dość negatywnie nastawiona, wychodząc z założenia, że ktoś kto jest znakomitym malarzem, nie może równie dobrze pisać. W jakiejś części to sprawdziło się, przede wszystkim przerost formy nad treścią. Jednak pomimo, że książka momentami usypia, jest po prostu nieciekawa, jest wyjątkowo oryginalna (moim zdaniem) i zachwyca surrealizmem słów, momentami miałam wrażenie, że S. Dali po prostu probuje nowego narzędzia - słów - do malowania kolejnego obrazu pełnego magii.

Joanna | 2012-05-26

Pod wielkim wrażeniem surrealistycznych porównań, w prawdziwym stylu Dalego - zwłaszcza porównanie słuchawki telefonu do śpiącego homara.
Poza podobnymi "smaczkami" książka interesująca, ale nie zwala z nóg. Człowiek kilka razy się uśmiechnie w fragmentach, kiedy zakochany w Dalim autor mówi o sobie w trzeciej osobie ;)

Zuzanna | 2012-11-01

Choć "Ukryte twarze" są ciężką książką, między innymi z racji rozbudowanych opisów, gdy się ją przypomina po pewnym czasie, docenia się pomysły postaci, scen i akcji. Miło jest przeczytać coś wychodzące z głowy Dalego, co nie związane jest z muchami czy kałem. heh

fatamorg_ana | 2015-07-26
Przeczytana: 2008 rok