Okładka książki Ukryte twarze

wydawnictwo
Bellona
typ
papier
6,69 (61 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Jedyna powieść genialnego surrealisty! Namiętna miłość, wielka polityka i najgłębsze tajniki okultyzmu łączą się w niej w intrygują opowieść o triumfie i upadku woli człowieka. Surrealistyczne metafory i oniryczny klimat powieści nie zawiódł wielbicieli malarskiego geniuszu Dalego.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
marchinko | 2014-02-18

Międzywojenna Francja jest tłem, jakże barwnym i fascynującym, do rozlicznych romansów, namiętności, dylematów arystokracji. Czuć w powietrzu nadchodzącą wojnę, bohaterowie przy szampanie dyskutują o Hitlerze, przeczuwając wielkie kłopoty z nim związane. Na potrzeby własnej powieści stworzył Salvador Dali chociażby pojęcie cledalizm, na cześć bohaterki Solange de Cleda. Solange wraz z hrabią de Grandsailles łączy gra, którą autor sam opisuje jako bezlitosną wojnę, polegającą na wzajemnym uwodzeniu się i zwodzeniu.„Cledalizm to przyjemność i ból uwznioślone w transcendentnym utożsamianiu się z przedmiotem namiętności”.
Ekstrawagancja, szyk, przepych ale i dekadencja, rezygnacja, samotność, niespełniona miłość. „Ukryte twarze” to tytuł wielce adekwatny do tego, kim w życiu jesteśmy – niezależenie od pochodzenia, wieku, zamożności – nie tym kim chcemy być, nie takimi, jak widzą nas inni. Dali czule opisuje szczegóły z życia codziennego;„wagnerowskie westchnienia wiatru”, telefon, ubran...

Joanna | 2012-05-26

Pod wielkim wrażeniem surrealistycznych porównań, w prawdziwym stylu Dalego - zwłaszcza porównanie słuchawki telefonu do śpiącego homara.
Poza podobnymi "smaczkami" książka interesująca, ale nie zwala z nóg. Człowiek kilka razy się uśmiechnie w fragmentach, kiedy zakochany w Dalim autor mówi o sobie w trzeciej osobie ;)

Zuzanna | 2012-11-01

Choć "Ukryte twarze" są ciężką książką, między innymi z racji rozbudowanych opisów, gdy się ją przypomina po pewnym czasie, docenia się pomysły postaci, scen i akcji. Miło jest przeczytać coś wychodzące z głowy Dalego, co nie związane jest z muchami czy kałem. heh

Katarzyna | 2014-09-15
Equus | 2014-06-25