Wojownicy

Cykl: Atalaya (tom 1)

W najdalszej przyszłości, w najbliższej galaktyce… Nowa powieść z gatunku space opera napisana jest z rozmachem, jakiego nie powstydziłby się sam Alfred Bester. W odległej przyszłości ludzkość opanowała już całą Galaktykę i próbuje sięgać dalej. Cywilizacja ziemska jest ekspansywna, lecz zdegenerowana. Władzę sprawują neurikomy, które wyewoluowały z komputerów n-tej generacji – obywatele...

W najdalszej przyszłości, w najbliższej galaktyce…

Nowa powieść z gatunku space opera napisana jest z rozmachem, jakiego nie powstydziłby się sam Alfred Bester. W odległej przyszłości ludzkość opanowała już całą Galaktykę i próbuje sięgać dalej. Cywilizacja ziemska jest ekspansywna, lecz zdegenerowana. Władzę sprawują neurikomy, które wyewoluowały z komputerów n-tej generacji – obywatele abiotyczni, obdarzeni nadświadomością i dysponujący nadnaturalnymi mocami. Społeczeństwo dzieli się na ludzi, podludzi i potężnych nadludzi. Z daleka obserwują Ziemian prastare, obce cywilizacje kosmiczne.

Na tym tle rozgrywa się historia Daga i Orii, uciekinierów z przestępczej triady. Wychowywani w duchu bezwzględnego posłuszeństwa, zdołali jednak zachować niezależność. W obliczu zagrożenia decydują się przyłączyć do kilkorga szpiegów, pełniących tajemniczą misję w zakazanym, zamkniętym układzie planetarnym. Stopniowo pomiędzy przedstawicielami tak odmiennych środowisk nawiązuje się mocna więź, przypieczętowana wspólnym udziałem w zuchwałej akcji. Lecz wiele jeszcze musi się wydarzyć, zanim Dag i Oria dowiedzą się, kim naprawdę są ich nowi sprzymierzeńcy.

źródło opisu: [SuperNOWA, 2005]

źródło okładki: http://encyklopediafantastyki.pl/

Beefdolf | 2014-05-19
Przeczytana: 19 maja 2014

Wczoraj zacząłem dziś skończyłem, tak szybko się czyta Atalayę.
Szybko i przyjemnie choć trzeba się przekonać do dużej ilości opisów i wielu dialogów (szczególnie w pierwszej połowie książki). po przeczytaniu całości okazuje się że chciało by się ich jeszcze więcej..
na szczęście są kolejne tomy!

marsz | 2013-05-20

Chcę przeczytać, pomimo iż w życiu nie czytałem space-opery. Ale z tego co widzę prezentuje się zacnie.

zimnazo | 2013-01-08
Przeczytana: 18 stycznia 2013