W połowie drogi

Wydawnictwo: Amber

Dla Alexis życie straciło sens, gdy zginęło jej dziecko. Szuka zapomnienia w działalności charytatywnej, pomagając młodym narkomanom. I znajduje pocieszenie.

Insreall | 2013-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2013

Historia matki i córki, opowiedziana z dwóch różnych perspektyw.

Alexis, słynna dekoratorka wnętrz wiedzie spokojne życie wraz z mężem w Nowym Jorku. Jednak tragedia która wydarzyła się przed laty wciąż nie daje o sobie zapomnieć. Zatrudnia się w ośrodku pomagającym młodym narkomanom, prowadząc tam zajęcia dla skromnej, trzyosobowej grupy nastolatków. Tam poznaje Lindę, która tak bardzo przypomina jej utraconą kilkanaście lat temu córkę. Od teraz pragnie pomagać swojej uczennicy, nie zdając sobie sprawy jak mocno się w to angażuje. Jednak to nie Linda, wychowanka ośrodka, potrzebowała pomocy. "Nie robisz tego dla nich, tylko dla siebie". Słowa męża Alexis poruszyły ją gdy w końcu uwierzyła w ich słuszność. Pragnęła dać Lindzie to, czego sama nie miała.
W książce poznajemy również historię matki Alexis. Sławna, ambitna, robiąca karierę w branży aktorskiej Maggie. Jednak z czasem wszystko blaknie, staje się nijakie i mdłe. Jej małżeństwo, olbrzymi dom, a także złośliwa i wścibska...

willa | 2016-04-02

Jest to pierwsza książka jaką przeczytałam tej autorki. Książki jej ojca Sidneya Sheldona zawsze czytam z zapartym tchem. Byłam ciekawa jak też jego córka sobie radzi. Prawdę mówiąc moim zdaniem jeszcze dużo jej brakuje do sławnego ojca, ale to jest moje odczucie.

Książka opowiada historię matki i córki pisane z dwóch perspektyw.

Alexis prowadzi spokojne życie u boku męża. Jest sławną dekoratorką wnętrz. Wychowywała się bez matki, która ją porzuciła gdy była małą dziewczynką. Jej życie jest naznaczone tragedią z którą nie może sobie poradzić. Dlatego też zatrudnia się w ośrodku dla narkomanów, gdzie dla trójki wychowanków prowadzi zajęcia. Jedna z uczennic Linda przypomina jej zmarłą córką i dlatego przelewa na nią macierzyńskie uczucia, których sama nie doświadczyła.

Oprócz historii Alexis poznajemy także życie jej matki Maggie - sławnej aktorki. Poznajemy wszystkie jej wspomnienia, jak się stała sławną aktorką i co spowodowało, że porzuciła swoje wygodne życie: męża i...

Brygida | 2016-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2016