Polski Grand Tour w XVIII i początkach XIX wieku

Wydawnictwo: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
podróż
historia
dwmakuch

„Polski Grand Tour w XVIII i początkach XIX w.” jest zbiorem tekstów ukazujących bogactwo inspiracji i wpływów podróży na kulturę rodzimą. Czytelnik tomu znajdzie się – obok podróżnego – w centrum drogi, na szlaku, który prowadzi przez Wielką Europę kultury, edukacji, duchowych potrzeb, przyjemności, biznesu i pobytów w kurortach. Polska XVIII-wieczna Wielka Podróż została przez autorów książki wpisana i udokumentowana jako uczestnictwo i rzeczywiste współtworzenie kultury europejskiej.

źródło opisu: http://www.wilanow-palac.pl/polski_grand_tour_w_xviii_i_xix_w.html

źródło okładki: http://www.wilanow-palac.pl/galeria/18141/0/foto/0

Gabrielle | 2017-09-16