Ściąga z receptury

Wydawnictwo: ITEM Publishing
poradniki
Athoualia

Receptura jest wyjątkowym elementem wykształcenia i pracy zawodowej aptekarza (farmaceuty). To kolebka naszego zawodu, jego dawna kwintesencja, która słusznie budzi skojarzenia z przeszłością, ale jednocześnie jest fundamentem przyszłości. nowe formulacje, metody otrzymywania i najnowsze postacie leków - wszystkie one są wynikiem ewolucji i postępu naukowo-technologicznego... ale to dzięki recepturze mamy określenie "aptekarska dokładność, skrupulatność", a także obecną w kulturze wspaniałą symbolikę.
"Ściąga z receptury" jest w podstawowych założeniach projektem, który ma nie tylko pełnić funkcję typowej studenckiej ściągi, czyli "podręcznego ułatwiacza", lecz także - przez dobór przykładów oraz treści - zatrzymać i propagować te skrawki naszej zawodowej przeszłości, które mogą się doskonale sprawdzić również dziś, byśmy lepiej pomagali chorym!
Chociaż czas recepturowej świetności aptek już minął, jestem przekonany, że to najważniejszy element naszej zawodowej tożsamości, a każdy, nawet najzwyklejszy, ale wykonany własnoręczie lek stanowi tego podkreślenie i dowód oraz staje się źródłem satysfakcji.

źródło opisu: ITEM Publishing, 2014

źródło okładki: Zdjęcie autorskie