Zgłosuj na książki roku 2017

Słoń na księżycu

Wydawnictwo: Centrala
bromba

„Słoń na Księżycu” to bogato ilustrowana opowieść o pasji i determinacji w dążeniu do celu. Choć dedykowana jest młodszemu czytelnikowi, nawiązuje do całkiem poważnych wydarzeń: obecność słonia na Księżycu po raz pierwszy miał zaobserwować w XVII wieku sir Paul Neal – jeden z astronomów Towarzystwa Królewskiego. Już wtedy odkrycie wywołało niemałe zamieszanie i rozpaliło wyobraźnię literatów. Dzięki satyrze Samuela Butlera plotka dotarła aż do Francji – sam la Fontaine poświęcił jej bajkę „Un animal dans la Lune”. Prawie 350 lat później Gosia Herba i Mikołaj Pasiński powracają do księżycowej historii, tworząc na jej kanwie nową, pełną przygód opowieść.

źródło opisu: http://centrala.org.uk/pl/slon-na-ksiezycu/

wNaszejBajce | 2017-09-01
raywoman | 2017-06-07
Przeczytana: 2017 rok
charlie | 2017-06-04
Na półkach: Przeczytane, Dla szkrabów
Abdita | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017