Daniel Craig. Biografia

Okładka książki Daniel Craig. Biografia Sarah Marshall
Okładka książki Daniel Craig. Biografia
Sarah Marshall Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Biografie biografia, autobiografia, pamiętnik
Biografie
Wydawnictwo Dolnośląskie
2016-10-26
2016-10-26
Krystyna Warchał
Daniel Craig biografia Sarah Marshall

Daniel Craig należy do grona moich ulubionych aktorów i jest dla mnie najlepszym Bondem, bo to on swoją grą spowodował, że pokochałam tą serię i tego bohatera. Kwestią czasu było, sięgnięcie po tą pozycję, teraz jednak tego żałuję.
Książka ta nazwana została biografią, co uważam jest dużym nadużyciem. W środku nie znajdziemy nic, czego nie sposób wyczytać w internecie, czy w prasie. Autorka przytacza fragmenty zdań, jakie aktor wypowiada przy okazji filmów w jakich miał okazję występować, które moim zdaniem, są wyciągnięte z kontekstu i przedstawiają Daniela w nie najlepszym świetle.
Żal mi serce ściska, że książka, która miała być czystą rozrywką, okazała się kompletną klapą. Czekam na biografię napisaną przez Craig'a. Nawet gdyby miało to trwać kolejnych 20 lat.
Poza serią z Bondem polecam trzy filmy które są moimi ulubionymi: ,,Dom snów", ,,Zakochany głupiec" i ,,Inwazja".

Biografię czyta się szybko, napisana jest prostym językiem. Sarah skupia się głównie na twórczości artysty i kultowej roli agenta 007, jednak w książce odnajdziemy również wzmianki z życia prywatnego aktora - dotyczące związków jak początek jego kariery. Książkę oceniam jako dobrą, nigdy nie interesowałam się akurat postacią Craiga a teraz nie ukrywam że książka rozbudziła moją ciekawość:)

Pełna recenzja znajduje się na moim blogu, zapraszam do zapoznania się z nią:

Pełna recenzja znajduje się na moim blogu, zapraszam do zapoznania się z nią: