Na północ od raju

Tłumaczenie: Emilia Fabisiak
Cykl: Ludwig Licht (tom 3)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Norr om paradiset
Emilia Fabisiak
Ag2S

Trzecia, niezależna część czterotomowej, znakomitej serii Thomasa Engströma o Ludwigu Lichcie, byłym agencie Stasi. Rok 2014. Przed legendarną restauracją Versailles w latynoskiej dzielnicy Miami wybuchają bomby podłożone pod dwa samochody. Ofiarami są czołowi działacze ruchu przeciwników Castro na wygnaniu. Angażując się w śledztwo mające wyjaśnić tę zbrodnię, Ludwig Licht wpada w mroczny...

Rok 2014. Przed legendarną restauracją Versailles w latynoskiej dzielnicy Miami wybuchają bomby podłożone pod dwa samochody. Ofiarami są czołowi działacze ruchu przeciwników Castro na wygnaniu. Angażując się w śledztwo mające wyjaśnić tę zbrodnię, Ludwig Licht wpada w mroczny labirynt zdarzeń.
Zadanie komplikuje dodatkowo fakt, że Licht nie ma pewności, dla kogo właściwie pracuje, a kto jest prawdziwym wrogiem. Żeby wykonać zlecenie musi stosować coraz bardziej drastyczne metody. W końcu dokonuje odkrycia, które może mieć katastrofalne skutki dla relacji USA z Hawaną i z Moskwą.
Zaczyna się prawdziwa walka o władzę na Kubie.

„Napisany ciętym językiem porywający thriller, od którego nie sposób się oderwać. Interesująca historia, której korzenie sięgają okresu zimnej wojny, zmusza do refleksji”. Skaraborgs Allehanda

„Nuta cynizmu, brak iluzji oraz odpowiednia dawka ciętego humoru sprawiają, że trzecia powieść z serii jest jeszcze ostrzejsza, bardziej brawurowa i zapadająca w pamięć”. Boras Tidning

źródło opisu: Sonia Draga, 2017

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2462/thriller-i-sensacja.html