Kajko i Kokosz. Woje Mirmiła cz. 3

Cykl: Kajko i Kokosz
Wydawnictwo: Egmont Polska

Legendarny komiks Janusza Christy, którym zachwycały się pokolenia polskich dzieci. Pełna reedycja wszystkich tomów. Opowieść o przygodach dwóch wojów Kajka i Kokosza w świecie rycerzy, smoków i magii.

vattghern76 | 2015-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2015

Genialna i przezabawna historyjka, kolejny świetny komiks Christy! W latach mej młodości, a było to już kapkę temu, "Woje Mirmiła" jak i część druga, czyli "Rozprawa z Dajmiechem" były przeze mnie chyba najrzadziej czytanymi opowieściami z kolekcji. O ile jeszcze pierwsza część bawiła przednio, tak już druga i finalna jakoś tych emocji wyciągnąć ze mnie nie potrafiła.

Dość kiepskie ówczesne wydanie tamtego duetu, a w szczególności "Rozprawy.." było dla mnie raczej przygnębiające w odbiorze. Wydanie obecne natomiast, trzytomowe, wad takich nie posiada niemal wcale, choć po raz kolejny stwierdzić muszę, iż papier kredowy szkodzi historyjkom o wiernych wojach księcia Mirmiła.

Kreska zdecydowanie traci tutaj swoją ostrość, precyzję i perfekcję do jakiej Christa przyzwyczaił swoich fanów. Farba też nie jest najszczęśliwiej nałożona. Natomiast od strony fabularno-obrazkowej opowieść ta jest ZNAKOMITA! Pojawiają się tu po raz pierwszy: zbój Łamignat, odmłodzona ciotka Jaga oraz jej...

LadyCherry | 2011-07-17

Nie pamiętam już, które części tej serii czytałam w dzieciństwie ale pamiętam za to, że bardzo mi się podobały.

krystyna kalinowska | 2012-03-19

Wspaniale się czytało..