Bura małpa

Wydawnictwo: NoNoBo
9788392038849

Jeśli Bura małpa była w ogóle pomyślana jako książka o czymś, to tym czymś jest utrata złudzeń. Bohaterom przedstawionych tu historii przychodzi rozmontowywać dekoracje świata, w którym żyją i porządkować przeszłość z innej już perspektywy. Czynią to z ironią i humorem ludzi nie do końca szczęśliwych. Bura małpa, sama w sobie, jest zaś symbolem pewnego bardzo nieudolnego przekupstwa...

Nifledscrev | 2015-12-07
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 28 listopada 2012

Jestem absolutną fanką stylu pisarskiego Piotra Kofty. Być może dlatego, że bez problemu mogłabym zostać jednym z bohaterów jego opowiadań - ludzi słabo ogarniających własne życie, smutnych, ironicznych, pozbawionych resztek nadziei, ale mimo wszystko idących jakoś do przodu. "Bura małpa" jest bez wątpienia jedną z moich ulubionych pozycji ever.

tanya | 2013-05-25
Przeczytana: 25 maja 2013

Świetne krótkie formy: czasem odklejone od rzeczywistości, czasem mocno do niej przytwierdzone, a i tak ocierające się o absurd. I dystans autora do siebie, do książkowych alter ego, do bohaterów różnej maści. To lubię.
A, i nawet gdyby mnie słowa w środku nie urzekły, całą kupiłby mnie tytuł.

Monachijka | 2015-09-20
Przeczytana: 18 września 2015

swietna ksiazka. zauroczyla mnie zdolnosc autora do zawarcia w jednym opowiadanku tego czeko niektorzy nie potrafia w calej dlugachnej ksiazce.
Kofta swietnie posluguje sie slowem.

daria | 2012-10-25
Przeczytana: 25 października 2012

Moja ulubiona, a "najulubieńszy" fragment o krasnoludkach. Nie przytoczę lecz bardzo serdecznie polecę! :)

Anetka89 | 2011-06-23

To nie jest zwykła powieść, aczkolwiek warto ją przeczytać.

Piotr | 2016-10-24
Samantha | 2016-09-03