Ród Potockich w odmęcie historii (XVII-XX w.)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach
historia
Lotrisit

Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej wydało albumowe opracowanie dotyczące rodu Potockich. Powstało zbiorowe dzieło tworzące wspaniałą, niesłychanie barwną panoramę na przestrzeni trzech stuleci jednego z najwybitniejszych rodów magnackich, jakim była złożona familia Potockich, która wydała licznych senatorów i posłów, wojewodów i kasztelanów, biskupów i prymasa rzeczypospolitej szlacheckiej, dyplomatów i utalentowanych wojskowych. Ten fascynujący tom jest dziełem 30 autorów, specjalistów z zakresu dziejów polityki, wojskowości, kultury oraz gospodarki. Niezaprzeczalną zasługą redaktora tomu Zdzisława Janeczka pozostaje fakt, że zgromadził tak liczny, kompetentny zespół historyków z kraju i zagranicy oraz dołożył wszelkich starań, aby to dzieło miało niepowtarzalny charakter.

źródło opisu: http://www.akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=120038

źródło okładki: http://www.akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=120038