Do Kanaanu

Tłumaczenie: Mira Czarnecka
Cykl: W moim Mitford (tom 4) | Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Out to Canaan

W Mitford, małym miasteczku z dużym sercem, zanosi się na zmiany. Ojciec Tim, pastor kościoła episkopalnego, i jego żona rozważają mroczne meandry zbliżającej się nieuchronnie emerytury; nowy kandydat na burmistrza wzywa do radykalnego postępu; bliżej nieznany inwestor planuje otworzyć farmę piękności i przygląda się uwielbianej przez lokalną społeczność rezydencji na wzgórzu; i, co najgorsze, cukiernia Sweet Stuff Bakery może zostać zamknięta.Tymczasem zwykli ludzie podejmują nadludzką walkę, aby zachować równowagę ducha i ciała.

Ojciec Tim, pastor kościoła episkopalnego, i jego utalentowana oraz pełna życia żona, Cynthia, rozważają mroczne meandry emerytury. Próbują też odnaleźć rozrzucone po świecie rodzeństwo Dooleya Barlowe''a, chłopca z gór, którego kochają jak własnego syna.
Zupełnie nowy kandydat na burmistrza nawołuje do agresywnego rozwoju, a nieustraszona weteranka musi zmobilizować wszystkie siły do walki swojego życia. Co gorsze, cukiernia Sweet Stuff może zostać zamknięta, a podejrzany pośrednik handlu nieruchomościami usiłuje przekształcić ukochany dom na wzgórzu w farmę piękności.

Czy to możliwe, że do Mitford wkraczają zmiany? Przyśpieszone tętno życia na Main Street zdaje się to potwierdzać. Zmiana z pewnością zdaje się dotykać najwrażliwszych obszarów życia kilku osób z miasteczka. Pewna kobieta toczy codzienna walkę o to, by nie zboczyć z obranego kursu, po latach ciężkiego życia. Mężczyzna usiłuje sobie wybaczyć pewną tragiczną pomyłkę. A najbardziej atrakcyjny kawaler w miasteczku, opuszcza Mitford - i powraca z olśniewającą niespodzianką.
W Do Kanaanu, Jan Karon opowiada najbardziej urokliwą ze swoich dotychczasowych opowieści, która bez wątpienia zafascynuje całe armie fanów, nie mogących się już doczekać powrotu do domu, do Mitford - bądź tych, którzy pragną odwiedzić to urocze miasteczko po raz pierwszy. Na szczęście, wszyscy na pewno przekonają się, że małe miasteczko z dużym sercem, po raz kolejny tętni śmiechem, łzami i nową nadzieją.

źródło opisu: [Zysk i S-ka, 2004]

Anna Ja | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Kolejne przygody Ojca Tima napawają mnie nieodmiennie optymizmem. To spokojna lektura, która udowadnia nam jedną prawdę. Jeżeli czegoś się bardzo pragnie, to się spełni. Warunek jest jeden, musimy tego faktycznie potrzebować :) Potrzebuję czasami poczytać takie spokojne, pozytywnie nastrajające książki.
Polecam, jeżeli chce ktoś się wyciszyć :)

lucyna | 2012-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2012

Przy tej książce można odpocząć,przyjemnie się czyta,sympatyczne miasteczko ,sympatyczni mieszkańcy.Nie ma takich miasteczek ani ludzi-to jest społeczność z naszych marzeń,tęsknimy za taką sielską atmosferą .Czytanie tej książki jak również pozostałych tomów jest prawdziwym relaksem-można się pośmiać,a chwilami wzruszyć.

Sławka | 2012-03-28

Jak poprzednie - optymistyczna i urocza. Nic dodać , nic ująć.
Kolejne czekają.

Iza | 2016-11-16