Strzały w Kalmarze

Tłumaczenie: Zygmunt Łanowski
Seria: Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Hillman och kavaljeren

Folke Mallvig, autor książek kryminalnych nie tłumaczonych dotychczas w Polsce, stworzył w cyklu swych powieści postać szwedzkiego prywatnego detektywa, a raczej pary prywatnych detektywów. John Hillman bowiem, bohater Mellviga, występuje zawsze razem z żoną Kajsą, która dzięki swej kobiecej intuicji oddaje mu nieocenione usługi w rozwiązywaniu ponurych zagadek. Tym razem areną kryminalnego...

Tym razem areną kryminalnego wątku jest Kalmar, miasto o bogatej przeszłości historycznej, a osoby dramatu to ludzie z zamkniętego światka intryg towarzyskich, pokazanego na ciekawym tle obyczajów szwedzkiej prowincji.

źródło opisu: http://deckare.pl/?p=3137

źródło okładki: http://deckare.pl/?p=3137