Dzieci nocy

Jest wiek XXV. Światem rządzą wampiry.

Sklonowani dawni królowie i cesarze powracają na trony.

Strzygoń Jarowitt wraz z Borutą Twardowskim knują zamach na papieża Jana Pawła VIII...

Detektyw prywatny Azimow przemierza mroczne krainy środkowowschodniej Europy, tropiąc i odkrywając przerażające tajemnice Dzieci Nocy.

Całość notki znajduje się tutaj:

Nikołaj I Azimow (zdrabniając "Kola"), nie stroniący od używek śmiertelnik po trzydziestce, prywatny detektyw, zostaje wciągnięty w intrygę tiomników (jak w Rosji tytuuje się wampiry, wyższą warstwę społeczeństwa XXV wieku). Samara, córka Rockefellera Sacharowa - przedstawiciela rosyjskich elit; podczas pobytu w Warszawie (gdzie pobierała nauki i tańczyła w nocnym klubie) została porwana. Kola, by móc podjąć to śledztwo, przyjmuje od swojego mocodawcy mroczny dar - staje się jednym z tiomników. Nie wie jeszcze, że poszukiwanie uprowadzonej dziewczyny zawiedzie go do o wiele poważniejszej sprawy - planowanego zamachu na krakowskiego papieża Jana Pawła VIII.

(...)

Aiwlys | 2015-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2015

Najtrafniej streściłam tę książkę mojej znajomej - niczym fanfick 13-letniej dziewczyny, która przywróciła do życia wszelkie sławne postaci i pozamieniała je w wampiry, które na dodatek rządzą światem. Do połowy miałam wrażenie, że jestem zalewana chaosem informacyjnym. Mnóstwo nazw różnych urządzeń i akcja, która dzieje się w świecie, którego nie znam, natomiast autor nie kwapi się, aby go w jakiś sensowny sposób opisać. Główny bohater również mało wyraźny, konkretny, ot, jakiś koleś, który każe się tytułować detektywem, choć nie czuć od niego ciekawości, pomysłowości czy inteligencji.
Dopiero pod koniec książki, dostajemy całkiem sensowne wyjaśnienie, dlaczego ten świat wygląda tak, a nie inaczej i przyznam, że spodobała mi się ta koncepcja.

Kama | 2014-01-09
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Polecam! Końcówka w iście hollywoodzkim stylu happyendów, ale świat stworzony przez Jabłońskiego wciąga. Świetna robota.
Pełna recenzja na blogu: http://forculturessake.wordpress.com/2014/01/21/dzieci-nocy-review/

Paweł Gryniewicz | 2013-03-21

Książka nawet dobra, chociaż szału niema i wielkiej zbrodni z opuszczenia tej pozycji też nie będzie

abalto | 2012-05-18

Zdecydowanie bardzo dobra książka. Wizja wampirów bawiących się w białe noce powinna wejść do popkultury;-)

Emilia83K | 2016-10-30
Przeczytana: 30 października 2013

Mnie wciagnela bez dwoch zdan, uwielbiam taka akcje i szybkie jej zwroty, wampiry itp. Polecam.

Artii | 2016-10-27
annshirley | 2016-01-14