Owady Polski
flora i fauna
vinqa

Czy masz czasem ochotę, żeby zajrzeć w oczy osie, która przylatuje do szklanki z sokiem? A może zastanawiasz się, po co muchy ganiają się pod lampą? Ta książka jest dla Ciebie! Nie lubisz owadów, boisz się ich, złoszczą Cię i denerwują? Ta książka jest dla Ciebie! Owady żyją wszędzie wokół nas, ale rzadko cieszą się naszym zainteresowaniem. A naprawdę na to zasługują. Świat widziany...

Nie lubisz owadów, boisz się ich, złoszczą Cię i denerwują?
Ta książka jest dla Ciebie!

Owady żyją wszędzie wokół nas, ale rzadko cieszą się naszym zainteresowaniem. A naprawdę na to zasługują. Świat widziany fasetkowymi oczami, wąchany czułkami i smakowany nogami jest całkiem inny od naszego. Poznaj go! Przekonaj się, jaka jest owadzia rzeczywistość!

Przeczytaj fascynujące opowieści z życia owadów, a także zobacz rzeczy, których istnienia nawet nie podejrzewasz! Stań oko w oko z przedstawicielami olbrzymiej grupy zwierząt, bez których nie byłoby na świecie kawiatów i ptaków, a być może i nas samych. Przyjrzyj się z bliska tym ciekawym istotom, poznaj ich zwyczaje i charakter, dowiedz się więcej o ich życiu. Poznając je, docenisz niezwykłość owadów. Przekonasz się, że można i warto je polubić.

Przeczytaj, a dowiesz się, że:
* owady dają sobie prezenty
* oszukują swoich prześladowców, ale też partnerów seksualnych
* owadzie "dzieci", czyli larwy, same miewają dzieci, które z kolei zjadają swoje młodociane matki
* owady tworzą z niejasnych powodów wielotysięczne zgromadzenia
* rytuały godowe owadów nie ustępują bogactwem form i wykwintem rytuałom godowym ptaków
* dowiesz się też, jak fotografować owady

Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami Autora, który od wielu lat śledzi owady z notatnikiem, kamerą i aparatem fotograficznym. Dokonał przy tym niezwykle ciekawych odkryć, którymi dzieli się z Czytelnikami. Spojrzenie na te drobne zwierzęta jego oczyma jest niezwykłym przeżyciem, na długo zapadającym w pamięć.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza MULTICO