Książka o smutku

Tłumaczenie: Jarosław Mikołajewski
Wydawnictwo: Egmont Polska
7 (10 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Michael Rosen's sad book

Wszyscy mamy swoje smutki być może i ciebie coś martwi w tej chwili. Michael Rosen najbardziej smutny jest wtedy, kiedy myśli o synu. Jego syn Eddie nie żyje. W tej książce Rosen pisze o swoim smutku. O tym, jak smutek go boli i jak próbuje sobie z nim radzić. To bardzo osobista opowieść, dla wszystkich. Nawet jeśli nie wiesz, czym jest prawdziwy, głęboki smutek, ta książka poruszy cię na pewno.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2005

Paideia | 2011-01-27
Przeczytana: 20 stycznia 2011

Jest to autobiograficzna historia M. Rosena, który stracił syna i jest mu z tego powodu niezwykle smutno. Próbuje to zatuszować uśmiechem na twarzy, ale nie bardzo mu się to udaje.

Michael przeżywa stratę jak każdy z nas. W tej książce nie ma wielkiego patosu, żadnych mądrości ani żadnych porad, co robić, gdy... Nic w tym rodzaju. Po prostu każdy z nas w chwilach smutku przeżywa taki czas, gdy chciałby się zwierzyć ze wszystkiego, co go boli. A gdy już to zrobi, czuje zdecydowaną ulgę. Myślę, że podobnie było w przypadku autora. Pisze, czym się jego smutek objawia, jak stara się z nim walczyć, pisze po prostu co czuje i to mu pomaga. I jest to smutek nie tylko związany z jego synem. Smutek może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie: "Smutek jest wszystkim. Nadciąga i dopada"[1]

Dodatkowym atutem książki jest minimalna ilość słów i maksymalna siła ich treści. No i rysunki. Krzywe linie, jakby niedokończone postacie, ale wszytko ma w tej książce jakiś sens, czemuś służy....

mota | 2016-09-07
mewf95 | 2016-07-26