Pusta kołyska

1998-01-01
Arkadiusz Nakoniecznik
morderstwo clark operacja

Okładka książki Cząstka mojego serca Alafair Burke, Mary Higgins Clark
Cząstka mojego... Alafair Burke, Mary...
Okładka książki Nie jestem Twoją własnością Alafair Burke, Mary Higgins Clark
Nie jestem Two... Alafair Burke, Mary...

Przesłuchana w dwa dni z ciekawym lektorem, fajna intryga, nie można się oderwać.

Czytałam kilka książek autorki ale takiego thrillera medycznego się nie spodziewałam. Dokładnie tak jak lubię, Ciekawy, nowatorski pomysł na fabułę, cała gama emocji i wszechogarniające, narastające napięcie. Wprawdzie dość szybko dowiadujemy się, kto jest mordercą ale motywacja jego działania długo pozostaje tajemnicą. W zasadzie wolę takie informacje na koniec ale książka jest tak napisana, że zupełnie mi to nie przeszkadzało. Można się domyślać, że bohater robi coś nielegalnego ale nie spodziewałam się takiej furory. Niestety po odkryciu wszystkich kart zakończenie było już przewidywalne. Warto przeczytać.

Świetna. Mimo , że prawie od początku wiadomo , że mordercą jest lekarz , który specjalizuję się w ciążach to ten fakt nie przeszkadza w czytaniu i wciąż trzyma w napięciu. Świetna była też końcówka , gdy morderca jest przesłuchiwany i na wszystko znajduję odpowiedź , ale wystarczy jeden telefon od policjanta i wszystko wyszło na jaw , a morderca popełnia samobójstwo i umierając wierzył , że i tak wygrał , bo sądził że nikt nie znajdzie bohaterki , którą zostawił na śmierć. Jednak się przeliczył , bo bohaterka została odnaleziona i uratowana

Bardzo dobra intryga, świetnie zbudowana akcja. Wiemy od początku, kto zabija, a poznajemy dlaczego i dalsze losy śledztwa. Po raz kolejny przekonujemy się, do czego doprowadzają nieodpowiedzialne eksperymenty medyczne i jak wielkie jest pragnienie macierzyństwa. Polecam!

Na półkach: , , , , , ,

Sięgając po tę książkę nie spodziewałam się,że mnie porwie książka,wciąga i zaskakuje.
Styl pisarki doskonały,budowała napięcie bardzo przez cały czas,zaintrygowana byłam nią.
Z ogromną przyjemnością czytałam,z ciekawością.
Czyta się świetnie ten ciekawy,wciągający i mrożący krew w żyłach thriller psychologiczny,z dreszczykiem grozy,emocji nie brakowało.
Na pewno przeczytam następne autorki książki,mają coś w sobie,że interesujące,fajne są.

Z ogromną przyjemnością czytałam,z ciekawością.
Na pewno przeczytam...

1968

Dobry thriller medyczny,którego wysłuchałam z dużym zaciekawieniem,a
makabryczne eksperymenty doktora przyprawiły mnie o mały zawrót głowy i wywołały gęsią skórkę.
Powieść jest dobra,ciekawa, trzyma cały czas w napięciu ,bo choć znamy mordercę,to do końca nie znamy jego motywu.

Dobry thriller medyczny,którego wysłuchałam z dużym zaciekawieniem,a

Katie deMaio- młoda prawniczka po wypadku trafia do renomowanego szpitala. W nocy podchodzi do okna i widzi jak jakiś mężczyzna wrzuca do bagażnika ciało kobiety. Mało tego zauważa jej twarz. Ponieważ była pod wpływem lekarstw następnego dnia nie jest pewna, czy to był senny koszmar, czy rzeczywiście coś takiego widziała. Tego dnia okazuje się jednak, że jakaś kobieta została odnaleziona martwa w swoim domu. Katie przypomina sobie zdarzenie z nocy i rozpoznaje twarz denatki. Problem w tym, że morderca wie, że roleta w oknie była uchylona, więc ktoś musiał go widzieć. Szybko też wchodzi w posiadanie informacji kto to był. I zaczyna się seria tragicznych w skutkach zdarzeń. I walki z czasem.

Niby od początku wiemy kto zabił, kogo zabił, kto był świadkiem, ale trzyma w napięciu do samego końca. Czyta się szybko i dobrze. To trochę taka podróż sentymentalna do czasów, kiedy nie było komórek i nowoczesnych technologii, a kontakt przez to bardzo utrudniony. Zupełnie to nie przeszkadza.
Na długie wakacyjne wieczory nie pozostaje mi nic innego, jak po prostu polecić.

Pomimo tego, iż sprawca znany jest od samego początku dajesz się wciągnąć w lekturę i czytasz z ciekawością. Da się napisać ciekawą książkę? Jak widać można. Super książka, bardzo polecam

„Pusta kołyska”
Doskonały thriller medyczny. Rzadko się zdarza, że czytając powieść sensacyjną, znając od pierwszych stron książki sprawcę morderstw, dajemy się uwieść napięciu dochodzenia policyjnego.

Akcja dotyczy działalności doktora Edgara Highleya i jego sukcesów w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Jego pacjentką przypadkowo zostaje Katie DeMayo - prawnik, zastępca prokuratora okręgowego, która prowadzi śledztwo w sprawie śmierci młodej, ciężarnej kobiety.

Bardzo ciekawie poprowadzona akcja, wielu bohaterów, wiele wątków które powoli się uzupełniają i poznajemy powody oraz przebieg działalności, opętanego chęcią osiągnięcia sukcesu naukowego lekarza.

„Pusta kołyska”

Niezła historia, ale opowiedziana niejako "od tyłu", co w żadnym stopniu nie zmniejsza ciekawości czytania.

• Mary Higgins Clark
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Pusta kołyska