Teatr 5

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła zebrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
groteska, absurd, teatr awangardowy

Tom zawiera sztuki: Krawiec (1965), Tango, (1964), Czarowna noc (1963), Śmierć porucznika (1963). Krawiec i Tango należą do kanonu klasyki współczesnego dramatu. Doczekały się wielu inscenizacji w teatrach całego świata. Mniej znane, napisane w 1963 roku sztuki Czarowna noc i Śmierć porucznika są równie charakterystyczne dla Mrożkowego widzenia świata; ukazują, każda na swój sposób, przenikanie się subiektywnej i obiektywnej rzeczywistości. Okoliczności powstania Reduty Ordona, przedstawione w na pozór komicznej Śmierci porucznika, wprowadzają nas w refleksję nad wieloznacznością zdarzeń, których doświadczamy

yootsuu | 2016-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2016