Wino. Praktyczny poradnik. Wine Folly

Wydawnictwo: Dream Books
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wine Folly: The Essential Guide to Wine
kebby

Winefolly.com to nagradzana wieloma prestiżowymi nagrodami strona internetowa poświęcona wartościowej wiedzy na temat wina. Portal ma dziesiątki tysięcy oddanych wielbicieli na całym świecie (również w Polsce) zarówno wśród winiarskich debiutantów jak i koneserów. Autorzy tego słynnego serwisu, Madeline Puckette i Justin Hammack postanowili stworzyć książkową wersję winefolly.com Dzięki temu...

Autorzy tego słynnego serwisu, Madeline Puckette i Justin Hammack postanowili stworzyć książkową wersję winefolly.com Dzięki temu powstał przystępny, nowoczesny poradnik, zawierający jasne i czytelne informacje w formie przejrzystych wizualizacji i grafiki. Prosto, zrozumiale i na temat! Bez zbędnego zadęcia i snobizmu.

Autorzy w przystępny sposób przekazują, czasem niełatwą, wiedzę na tematy: degustacji wina, rozpoznawania jego jakości, właściwych wyborów (również tych na każdą okazję), sposobów wyszukiwania win. Ta książka pozwala poruszać się wśród wielkich win i trudnych winiarskich tematów, swobodnie i z humorem.

To prawdziwy winiarski nawigator – jak nazwał tę książkę, znany profesor enologii University of California, dr Andrew L. Waterhouse – dla nowicjuszy i profesjonalistów.

W skrócie, sięgając po ten poradnik, znajdziecie:

najważniejsze informacje o winie
profile najpopularniejszych win oraz tych, które dopiero staja się modne
informacje jak łączyć wina z potrawami
prezentacje regionów winiarskich z ich szczegółowymi mapami
porady dla poszukiwaczy-odkrywców win i regionów powszechnie niedocenianych.
Wino. Praktyczny poradnik. Wine Folly nie przypadkiem określany jest już biblią dla każdego miłośnika wina!

Wino to przyjemność. Jest złożone, pociągające, wieloznaczne. Powinno stać się częścią naszego życia tak jak ta książka…

źródło opisu: http://www.dreammusic.pl/books/2547/

źródło okładki: http://www.dreammusic.pl/books/2547/

JuliannaFig | 2017-05-28

Do tej pory przeczytałam dwa takie poradniki i ten mogę polecić osobom, które szukają wina czy to dopasowanego do dania czy po prostu takiego, które im zasmakuje. Ładna i przejrzysta grafika książki ułatwi nam zapoznanie się z wieloma rodzajami win i pozwali nam dowiedzieć się zarówno czym się charakteryzują, jak i z czym to się je. Jeśli masz określone swoje preferencje w kwestii trunków i szukasz czegoś nowego, jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę o rodzajach wina, jeśli dopiero wkraczasz w świat tego alkoholu - jest to książka jak najbardziej dla Ciebie.

Weronika Wójcik | 2017-08-15
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam