Powiem ci jak się uczyć

Wydawnictwo: Harmonia
poradniki
Herald

Publikacja Powiem ci, jak się uczyć jest odpowiedzią na potrzeby rodziców zatroskanych o rozwój swoich dzieci oraz nauczycieli, trenerów i wychowawców, którzy czują chęć wzbogacenia swojego warsztatu o narzędzia pomagające uczniom w nauce i czekają na inspirujące pomysły oraz przykładowe materiały do pracy. Autorzy przekazują w książce dotychczas zebrane doświadczenie i wiedzę o tym, jak w swojej codziennej pracy z dziećmi „przemycać” zasady i metody uczenia się. Wszystkie proponowane w publikacji techniki mogą być stosowane w szkole i w domu przez osoby, które nie muszą mieć do tego specjalnych uprawnień. Wystarczy pozytywne nastawienie i poczucie humoru, które pozwala dzieciom się odblokować, a dzięki temu pełniej wykorzystać własne możliwości.
W poszczególnych rozdziałach publikacji czytelnik znajdzie:

wskazówki i założenia metodyczne dotyczące wprowadzania zasad i metod uczenia się w codzienną praktykę szkolną i domową;
niezbędną wiedzę („w pigułce”) o uczeniu się (podstawy funkcjonowania mózgu, pamięć, higiena pracy);
podstawowe informacje o stylach uczenia się;
przykładowe ćwiczenia i pomoce, które będą przydatne podczas wprowadzania technik uczenia się.

źródło opisu: http://harmonia.edu.pl/pl/p/POWIEM-CI,-JAK-SIE-UCZYC/1096

źródło okładki: http://harmonia.edu.pl/userdata/gfx/33f99a5f7c1621...»