Zgłosuj na książki roku 2017

Au-delà du ciel. Cinq ans chez les Khmers rouges
0312028717
komunizm, rewolucja, Kambodża, Azja
Paweł Soja

Książka jest autobiograficznym opisem losów Laurence Picq, która jako jedyna Europejka przebywała na terytorium Kambodży podczas rządów reżimu Czerwonych Khmerów w drugiej połowie lat 70. Autorka przedstawia relację ze swojego czteroletniego pobytu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Demokratycznej Kampuczy, gdzie u boku swojego męża brała udział w komunistycznej rewolucji, doświadczając trudów życia w odciętym od świata państwie i stopniowo tracąc wiarę w otaczający ją porządek polityczno-społeczny.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie