Urwany lot. Urwany lot. Pokolenie inteligenckiej młodzieży powojennej w świetle listów i pamiętników z lat 1945–1948

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
socjologia

W swojej najnowszej książce podejmuje temat dotąd naukowo nie opracowany opisuje młodzież, na której dorastaniu odcisnęła piętno wojna i trudności życia pierwszych lat po wojnie. Autorka zgromadziła i obficie cytuje autentyczne dokumenty: listy i pamiętniki.Perspektywa osobista włączenie do analizy socjologicznej własnej biografii, próba opisu młodości swojego pokolenia i wyrazista interpretacja jego obrazu czyni tę książkę lekturą zajmującą zarówno dla socjologa, jak dla czytelnika poszukującego wiedzy o ludzkich losach, a także dla tych, którzy lata swojej młodości zachowują dotąd w pamięci. Hanna Świda-Ziemba – socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, wnikliwa komentatorka współczesności, autorka studium o zniewoleniu człowieka w czasach stalinowskich oraz książek o pokoleniu młodzieży lat dziewięćdziesiątych.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie Kraków, 2003

Anna | 2017-04-28