Lucy Sullivan wychodzi za mąż

Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Niezwykle dowcipna, pełna humoru powieść o poszukiwaniu przez tytułową bohaterkę kandydata do ręki. Lucy nie ma szczęścia w miłości, ale karty tarota przepowiadają jej szybkie zamążpójście. Współlokatorki są zbulwersowane tą nowiną. Odejście Lucy mogłoby zburzyć rytm ich życia, na który składa się picie zbyt dużych ilości alkoholu, sprowadzanie do domu rozmaitych mężczyzn i unikanie odkurzania. Lucy zapewnia jednak, że zbyt wiele czasu pochłaniają jej kłótnie z matką i opieka nad nieodpowiedzialnym ojcem, żeby w ogóle zdążyła pomyśleć o zamążpójściu. Czy po całej serii przezabawnych perypetii znajdzie to, czego szuka?

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

scarlett21 | 2011-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2011

Właśnie skończyłam czytać. I jestem bardzo rozczarowana. Główna bohaterka tego czytadła (nie mam na to innego określenia) niesamowicie mnie irytowała przez wszystkie 566 stron. Nasunęło mi się tu skojarzenie z "Martą" Orzeszkowej, które tak samo jak nieszczęsna Lucy jakoś nie mogła się w niczym odnaleźć, "ogarnąć". Najlepsze określenie dla głównej bohaterki to safandua, coś na zasadzie "jakiegoś mnie Panie Boże stworzył, takiego mnie masz". Człowiek czyta te wszystkie opisy jaka Lucy jest biedna i nieszczęśliwa, a to ona sama w swej głupocie pcha się do tego nieszczęścia jak ćma do światła.
Książka okazała się olbrzymim rozczarowaniem chyba dlatego, iż wcześniej przeczytałam "Trzecią stronę medalu", "Arbuza", "Anioły", "Wakacje Rachel" oraz "Jest tam kto?" tej samej autorki i byłam oczarowana. Tego samego spodziewałam się po tej pozycji. Szukałam tu dobrego humoru, lekkości. Nic takiego nie znalazłam.
Jednym słowem rzecz ujmująć - IRYTUJĄCA.

magrat_g | 2012-10-14
Przeczytana: 14 października 2012

Zgadzam się z poprzednią opinią.
Powieści Keyes reprezentują różny poziom, od więcej niż dobrych ("Czarujący mężczyzna"), przewidywalnych, ale miłych, to takich sobie ("Anioły").
Ta jednak jest zupełnie nieczytable, zupełnie. Przewidywalna i ponad miarę rozwlekła, jej treść z powodzeniem dałoby się przekazać na 100 stronach.
Przeczytałam pierwsze 200, pozostałe przekartkowałam, nie dałam rady po prostu.

Magdalena | 2011-11-12
Przeczytana: 2003 rok

Moje pierwsze spotkanie z Marian Keyes i miłość od pierwszego czytania.

Beata | 2011-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2011

Chociaż Lucy denerwowała mnie swoją potulnością, cały czas trzymałam za nią kciuki, żeby jej się udało ułożyć sobie życie. Czyta się lekko, z przyjemnością.

Coneja | 2015-06-21

Polecam! Bardzo dobrze czytało mi się tą książkę, zabawna i wciągająca.

Anna | 2013-03-16

Zabawna,zaskakująca i pełna dowcipu - idealna na zimowe wieczory.

marisa | 2013-09-11

Książka zaskoczyła mnie w pozytywny sposób,lekka i zabawna.

sonko81 | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Początki książką Keyes niezwykle trudne, bowiem już dawno nie trafiła mi się w lekturze tak irytująca główna bohaterka. Niezaradna, postępująca idiotycznie i błądząca w świecie relacji damsko-męskich jak nastolatka we mgle. Przyznaję, że w okolicach dwusetnej strony miałam ochotę rzucić książką w kąt, no ale ;)Początkowo miałam wrażenie, że to miała być wariacja na temat "Dziennika Bridget Jones", ale sprawdziłam, że obie książki zostały wydane w tym samym roku, więc to raczej niemożliwe. Różni je jednak jedna, podstawowa rzecz, o ile "Dziennik" to książka z założenia łatwa i przyjemna, traktująca o problemach, ze znalezieniem tego "jedynego", książka Keyes porusza problem dość trudnych zjawisk - depresji, alkoholizmu i współuzależnienia. Wszystko to sprawia, że patrzymy na naszą irytująco niezaradną, fatalnie wybierającą partnerów życiowych Lucy, nieco łagodniejszym okiem. Nie podoba mi się sposób w jaki problem depresji i alkoholizmu zostały, ale trudno oczekiwać, żeby w czytadle...

Zielona | 2010-10-10
Przeczytana: 10 października 2010

Miała to być chyba druga Bridget Jones, ale nie wyszło... Miało być śmiesznie, lekko, potoczyście, ale jest niestrawialnie. Może to wina tłumacza? Niemniej wiele mądrych myśli, dlatego aż trzy gwiazdki.

Mariam | 2017-03-07