Decyduj: Zrób to sam, zanim inni podejmą decyzję za ciebie

Tłumaczenie: Anna Czajkowska
Wydawnictwo: Muza
Decide work smarter, reduce your stress, and lead by example
turkusowasowa

Rzadko masz w życiu czas na to, aby zrobić wszystko, co chcesz, musisz zatem dokonywać wyborów. Ta książka o sztuce podejmowania decyzji pokaże ci, jak zmienić swoje podejście do podejmowania decyzji, aby optymalnie wykorzystywać czas i podnieść jakość swojego życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego! W jaki sposób uniknąć wypalenia, co zrobić, żeby cieszyć się życiem i być skutecznym...

Ta książka o sztuce podejmowania decyzji pokaże ci, jak zmienić swoje podejście do podejmowania decyzji, aby optymalnie wykorzystywać czas i podnieść jakość swojego życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego! W jaki sposób uniknąć wypalenia, co zrobić, żeby cieszyć się życiem i być skutecznym liderem, jednocześnie skutecznie zarządzając tym ważnym przedsięwzięciem, jakim jest po prostu bycie sobą.

źródło opisu: http://muza.com.pl/poradniki/2493-decyduj-zrob-to-...(?)

źródło okładki: http://muza.com.pl/poradniki/2493-decyduj-zrob-to-...»

vicky222 | 2017-06-16
Przeczytana: 18 listopada 2016

Kolejny poradnik, jaki w ostatnim czasie pojawił się na mojej półce tym razem dotyczył możliwości decydowania i swobody własnego wyboru. Autor Steve McClatchy przytacza nam przykład ze swojego życia jak ważna jest samodzielność w podejmowaniu decyzji. Kiedy jesteśmy młodzi samostanowienie wiąże się z ogromną dumą, która z biegiem lat przeradza się w przykry obowiązek.

Książka Decyduj. Zrób to sam, zanim inni podejmą decyzję za ciebie wywarła na mnie wpływ. Uważam się za osobę świadomie podejmującą decyzje, a tymczasem poradnik sprawił, iż jeszcze raz przeanalizowałam sobie rozporządzanie moją wolnością. Konkretne decyzje oddziaływają na różne aspekty naszego życia.

Autor starał się pokazać w książce jak podejmować jeszcze lepsze decyzje, które doprowadzą nas do określonego celu. Możemy się przyjrzeć motywacji oraz nawykom w tej dziedzinie, a co za tym idzie dowiedzieć się, dlaczego odkładamy zadania na ostatnią chwilę. Okazuje się bowiem, że są korzyści z odkładania zadań w...

angelika | 2016-11-01

Czy w swoim życiu masz czasami poczucie,że pomimo wielu wykonanych obowiązków nadal czujesz,że w zasadzie nic nie zrobiłeś?Jeśli tak to ta książka jest dla Ciebie.
Mając wiele zaległości w obowiązkach, przychodzi czas, kiedy chcąc nie chcąc, musimy je wykonać.Proces ten nie jest prosty z racji ogromnej ilości zadań,wtedy zaczynamy rozdzielać każde z nich.Na te ważniejsze i mniej ważne. Powoduję to nie małe zamieszanie w życiu.Natłok obowiązków sprawia,że nie jesteśmy w stanie sprecyzować,które ze spraw pomogą nam dojść do upragnionego celu.Sprzątanie,zakupy gotowanie zapewne nie są zadaniami,które nas realizują.Ta książka daje nam wskazówki umożliwiające podejmowanie tych lepszych decyzji.Umożliwia odnalezienie bezpiecznej równowagi w życiu prywatnym i zawodowym.Jeśli masz chęć zostać mistrzem zarządzania swoim czasem koniecznie musisz sięgnąć po tą książkę.
Sądziłam,że będzie to nieco nudnawa publikacja,w której poznamy suchą teorię o zarządzaniu czasu. Autor szybko...

just | 2017-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Mam mieszane uczucia na temat tej książki. Ma ona charakter coachingowy, ma mobilizować człowieka do podejmowania decyzji, takich, które nie wiążą się jedynie z codziennymi niezbędnymi obowiązkami, ale przede wszystkim takie, które dadzą zysk, przyniosą korzyść o charakterze zawodowym bądź też konsumpcyjnym.
Pomocne jest uświadomienie hierarchii działań jakimi na ogół się kierujemy często skupiając całą uwagę na robieniu rzeczy, które i tak w kółko musimy zrobić by przetrwać, przy czym nieustannie odwlekamy w czasie rzeczy, które realnie chcemy zrobić a nie mieszczą się w tych standardowych ramach.
Lekturę oceniam przeciętnie, gdyż liczyłam na większą dawkę motywacji.
Plus za to za przejrzyste ujęcie problemów i mnogość przykładów.

MoznaPrzeczytac | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016

Książka jest świetnym poradnikiem o zarządzaniu czasem i decydowaniu. Pokazuje jak usystematyzować, a wręcz uporządkować nasz grafik w pracy, domu, aby efektywniej zarządzać życiem. Pokazuje również, jak ważne jest stworzenie terminarza zajęć, a następnie trzymania się go najbardziej jak się da, oczywiście w granicach rozsądku. Teoria opisana przez autora uzupełniona jest licznymi przykładami oraz wskazówkami, jak konkretne zadania trzeba wdrożyć w życie.

Pełna recenzja książki na stronie:

Just | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

"Za dwadzieścia dla odczujesz większy zawód myśląc o tym, czego nie zrobiłeś niż o tym co zrobiłeś. Podnieś zatem kotwicę. Opuść bezpieczną przystań. Złap wiatr w żagle. Poszukuj. Marz. Odkrywaj. Marek Twain."

Ten cytat znalazł się na tytułowej stronie Rozdziału pierwszego, daje do myślenia jak cała książka.
Spodziewałam się motywacyjnych zdań, wklejonych żywcem z innych książek, a w rzeczywistości przeczytałam całkiem dobrą książkę z wieloma przykładami z życia, które gdzieś mnie głęboko dotknęły. Czas na zmiany...

Adept_Warlorda | 2017-05-03
Przeczytana: 2017 rok

Bardzo pożyteczna książka dająca pogląd na czynności które wykonujemy każdego dnia oraz na planowanie i organizowanie czasu - tak aby można było go wykorzystać jak najskuteczniej. Porusza również kwestię o rozróżnieniu i korzyści rozwojowych z wykonywanych czynności. Dzięki czemu mamy świadomość jakiegokolwiek postępu w naszych działaniach.

Julia Bernard | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Ciekawa książka dotycząca organizacji czasu. Sporo rzeczy już wiedziałam, jednak dobrze się czyta i cieszę się, że ją kupiłam. Polecam zwłaszcza tym, którzy chcą mieć trochę bardziej zorganizowane życie :)

Karo | 2016-11-24
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 24 listopada 2016

Trochę sekciarska, ale ciekawa i innowacyjna. Polecam.

Magdalena | 2016-11-05

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Decyduj. Zrób to sam, zanim inni podejmą decyzję za Ciebie" Steva McClatchy to nowe podejście do motywacji, ustalania priorytetów, planowania, organizacji i realizacji planów od Wydawnictwo MUZA.

Jak dla mnie to lektura obowiązkowa dla każdego. Dzięki niej można sobie uzmysłowić jakie jest nasze życie, zarówno prywatne jak i zawodowe. Jakie zachowania nami kierują. Co w nas należy rozwijać, a co trzeba wyeliminować.
W czym jesteśmy naprawdę dobrzy, a czego powinniśmy unikać. Jak wykorzystujemy nasz czas, czy go nie marnotrawimy ma niepotrzebne rzeczy.

Musimy nauczyć się planować, gdyż są rzeczy ważne i mniej ważne. Jeśli nauczymy się maksymalnie wykorzystywać nasz czas, zapobiegniemy nieprzyjemnym sytuacjom, będziemy bardziej wydajni, uzyskamy poczucie równowagi i życie będzie szło naprzód. Unikniemy tego, że inni podejmą za nas decyzje. Dotyczy to zarówno sfery zawodowej, jak i naszego życia prywatnego. Jeśli to my będziemy decydować w sprawach nas dotyczących to będziemy...

Redhead | 2016-11-26

Zapraszam na bloga Redhead in Wonderland, gdzie dodałam opinię o książce: