Podróż do przyjaźni

Wydawnictwo: Wydawnictwo Most
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
bajki, wierszyki
justys

Potężny wiatr porwał Biedronkę aż do Afryki, gdzie spotyka Węża, który nie ma wobec niej dobrych zamiarów. Wspólnie wyruszają w powrotną podróż na polską łąkę. Wąż podstępny i sprytny, a biedronka życzliwa i przyjacielska. Bardzo różni, tworzą zabawną parę, z którą dziecko przewędruje całą Afrykę, pozna niezwykłego Ptakoryba i odkryje ukryte w warzywach moce. Rodzice natomiast mogą doszukiwać się ukrytych znaczeń.
"Podróż do przyjaźni" napisał Pan Poeta, czyli największy bajkopisarz, bo prawie dwumetrowy. Przynajmniej tak mówią dzieci, którym czyta swoje bajki. Absolwent polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, tata dwójki dzieci i pasjonat rymowanych bajek. Prowadzi bloga na www.panpoeta.pl
Autorką szaty graficznej jest Jagoda Charkiewicz, niegdyś znana jako Jagoda Kidawa. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wydobywa z historii niezwykłe barwy i detale.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Pwn ksiegarnia

justys | 2016-10-31
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 31 października 2016

Dobrze napisana, ciekawie wydana, z oryginalnymi rysunkami i stronami do kolorowania. Dla trochę większych dzieciaków, myślę że takich w wieku szkolnym. Polecam :)

Patrycja | 2017-07-02
Katarzyna Lepiarz | 2017-06-22