Mikołaj Sęp Szarzyński. Rytmy abo wiersze polskie

Okładka książki Mikołaj Sęp Szarzyński. Rytmy abo wiersze polskie Maciej Krassowski
Okładka książki Mikołaj Sęp Szarzyński. Rytmy abo wiersze polskie
Maciej Krassowski Wydawnictwo: Dom Wydawniczy „JOTA” Seria: Przewodnik po lekturach językoznawstwo, nauka o literaturze
45 str. 45 min.
językoznawstwo, nauka o literaturze
Przewodnik po lekturach
Dom Wydawniczy „JOTA”
1990-01-01
1990-01-01
45 min.
poezja

Piękne są to wiersze chociaż bardzo trzeba się skupiać przez barokowy styl i inwersję

Uwielbiam tematykę tych wierszy: o przemijalności i walce z słabościami. Sonet IV to chyba mój ulubiony wiersz. Ciekawe jest również epitafium dla dziecka żyjącego tylko 30 godzin, rzadko kiedy wiersze są dedykowane dla niemowląt. Z tych wierszy można również poznać język staropolski, co dla mnie jest zaletą samą w sobie.

• Półka 4-8
  • 2017