Wandzia Węszynos i cienie z doliny

Wydawnictwo: Skrzat
anastazja

Wandzia z przyjaciółmi wyjeżdża na zieloną szkołę do Liliputowa, maleńkiej wsi w Kotlinie Zabytkowickiej. Myliłby się jednak ten, kto by sądził, że jest tam spokojnie i cicho. Pewnego dnia z niewyjaśnionych przyczyn zaczynają znikać starsze panie, a inne, jak na przykład doktor Plasterek, zachowują się dość podejrzanie. Wszystko wskazuje na to, że rozwiązanie kolejnej zagadki kryje się… w dolince za skałkami, skąd dochodzą tajemnicze dźwięki i gdzie snują się dziwne cienie. Wandzia jest w swoim żywiole…

Weź udział w śledztwie. Czytaj uważnie, zapamiętuj szczegóły i pomóż Wandzi rozwikłać zagadkę. Ty także możesz zostać prawdziwym detektywem!

„Wandzia Węszynos i cienie z doliny” to druga część z czterotomowej serii detektywistycznej przeznaczonej dla najmłodszych dzieci, które potrafią samodzielnie czytać. Świetnie zarysowana intryga, sympatyczna, błyskotliwa, odważna bohaterka i pełne zagadek Liliputowo z pewnością zdobędą serca małych czytelników. Olbrzymim atutem tej serii jest quiz, dzięki któremu dziecko może poczuć się jak prawdziwy detektyw, ćwicząc jednocześnie ważną umiejętność czytania ze zrozumieniem.

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl