Zrozumieć przeszłość Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres rozszerzony, cz. 2

Wydawnictwo: Nowa Era
historyczna
Jurgiel

Część 2 podręcznika, obejmująca dzieje nowożytne, w kompleksowy sposób przedstawia najważniejsze wydarzenia z dziejów powszechnych i Polski w ujęciu chronologicznym. Prezentuje treści dotyczące historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób dzięki ciekawym fotografiom, infografikom i ilustracjom. Ułatwia nauczanie historii i realizację podstawy programowej...

Ułatwia nauczanie historii i realizację podstawy programowej dzięki chronologicznemu przedstawianiu treści.
Kształci takie umiejętności historyczne, jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi statystycznymi, dzięki bogatemu wyposażeniu w te rodzaje źródeł i obudowie dydaktycznej do nich.
Rozbudza zainteresowanie przedmiotem dzięki takim elementom, jak To budzi kontrowersje, i propozycjom dodatkowych publikacji książkowych.
Ułatwia przygotowanie się do sprawdzianów dzięki Podsumowaniom, Słowniczkowi i Tablicom chronologicznym.

źródło opisu: https://www.nowaera.pl/component/produkt/produkt/1...(?)

źródło okładki: https://www.nowaera.pl/component/produkt/produkt/1...»