Perfect

Cykl: Skaza (tom 2)
Wydawnictwo: Feiwel and Friends
angielski
Nekocia

Macmillan’s Feiwel and Friends imprint has acquired U.S. and Canadian rights to Cecelia Ahern’s debut YA books, Flawed and its sequel, Perfect, due out in summer 2016 and summer 2017, respectively. Sort of like The Scarlet Letter meets Divergent, Flawed and Perfect are set in a future society where perfection is valued above humanity and "flawed" people who commit acts of disobedience or...

Sort of like The Scarlet Letter meets Divergent, Flawed and Perfect are set in a future society where perfection is valued above humanity and "flawed" people who commit acts of disobedience or rebellion are branded with an F.

mclena | 2017-09-09
Na półkach: Przeczytane, 2017 ✔
Przeczytana: 09 września 2017

"W życiu każdego z nas są wyjątkowi ludzie, którzy mają w sobie nieskończone pokłady miłości i tolerancji dla wszystkich naszych wad"

Drugi i ostatni tom serii "Skaza" wypadł moim zdaniem gorzej niż tom pierwszy. Dużo się dzieje, akcja jest bardzo intensywna, momentami mam wrażenie, że Celestine ma więcej szczęścia niż rozumu, ale potem się okazuje, że wcale aż tak bezmyślnie nie postępuje - chociaż przyznaję - już od pierwszej części wiedziałam gdzie jest ukryte nagranie i strasznie mnie irytowało, że tak długo jej zajęło rozwiązanie tej "zagadki". Tak samo jak scena głównej bohaterki i Arta (kiedy chłopak dowiaduje sie prawdy) - przepraszam, ale większej głupoty nie czytałam. Nie wiem co autorka chciała w ten sposób udowodnić, chociaż podejrzewam, że symbolika była tutaj głównym motywem, to jednak jak dla mnie przesada.

Czyta się szybko i przyjemnie, zakończenie jest dość zwięzłe, ale jak na takie tempo fabuły, to musze przyznać, że wyszło całkiem dobrze.

Mam jednak ogromny...

korcia | 2018-01-22
Przeczytana: 06 stycznia 2018

„Doskonałą” czyta się lekko, fabuła wciąga, daje do myślenia i zaskakuje. Trudno nie zastanawiać się nad funkcjonującymi w opisanym społeczeństwie zasadami, nad ich absurdalnością. Książka bardzo mi się podobała, chociaż przyznaję, że momentami wydawała mi się trochę naiwna, jednak mówimy tu o książce dla młodzieży, więc drobne uproszczenia jestem w stanie wybaczyć.

Czas spędzony z tą książką oceniam pozytywnie. Była to świetna rozrywka, utrzymana na podobnym poziomie jak pierwsza część. Lubię to nowe oblicze Cecelii Ahern i mam nadzieję, że autorka jeszcze nie raz mnie zaskoczy. Może zechce sprawdzić swoje siły w kolejnych gatunkach?

Celestine żyje w społeczeństwie opanowanym obsesją doskonałości. Napiętnowana Skazą, decyduje się na bunt przeciwko nieludzkiemu systemu. Jedyną osobą, której może bardzo zaufać jest Carrick.
Dobra fabuła, z wciągającą akcją, główni bohaterowie sympatyczni, wspaniali obdarzyłam tych dwojga sympatią byli mili,walczyli o wszystko we dwoje i o swą miłość, żeby skierować świat na nowe tory.
Piękna, ciekawa powieść zaskakuje, wzrusza mnie porwała, zachwyciła.

PapierowaStrona | 2018-08-16
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Bardzo dobra książka. Ten tom był moim zdaniem lepszy niż pierwszy. Ponieważ było w nim więcej akcji, ciągle coś się działo, dzięki temu ciężko było się oderwać od lektury. Główna bohaterka dojrzała do tego aby odważniej walczyć o swoje prawa. Jak i również wątek miłosny okazał się satysfakcjonujący dla mnie. Zakończenie było piękne nie spodziewałam się ,że właśnie ta konkretna osoba będzie gotowa na takie poświęcenie ,aby pomóc głównej bohaterce. Nie zdradzę wam kto ,ani o co konkretnie chodzi abyście sami mogli się przekonać. :D

książek: 1947
Sherry | 2017-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2017

DOSKONAŁOŚĆ NIEDOSKONAŁOŚCI

We współczesnym świecie, różnie płaci się za popełniony błąd czy głupią, nieprzemyślaną decyzję. Jednak większość konsekwencji nie umywa się do tego, jak za swoje niedoskonałości płacą ludzie żyjący w rzeczywistości wykreowanej przez Cecelię Ahern, gdzie nad krajem sprawuje pieczę Trybunał piętnujący Skazami tych, którzy ośmielili się być nieidealni. Życie Celestine North zatrzęsło się w posadach, gdy została Naznaczoną. Gwałtownie wyrwana z nastoletniej, bezproblemowej codzienności jaką znała, musiała zmierzyć się z publicznym wykluczeniem i upokorzeniem, pociągającym kolejne konsekwencje, tym razem nie obejmujące jedynie Celestine, a raczej całą społeczność. Iskra wątpliwości odnośnie działań Trybunału, zabłysła. Czy zdąży przybrać jakąkolwiek formę, zanim zostanie ponownie zgaszona?

Pierwszy tom dystopijnej duologii Cecelii Ahern, zaskoczył formą, głębią przekazu i delikatnością oraz subtelnością, z jakimi autorka dotknęła cięższych tematów. Tom...

Magdalena T | 2017-10-16
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Cecelia Ahern zmieniła trochę kierunek swojej twórczości na bardziej młodzieżowy powieścią „Skaza”, która ukazała się w ubiegłym roku (recenzja tutaj). Całkiem niedawno na rynku wydawniczym pojawiła się kontynuacja tej książki, tym razem nosi ona tytuł „Doskonała”. Fani książek autorki doskonale wiedzą do czego jest ona zdolna, jak potrafi czarować i dawać do myślenia. Nierzadko jej książki przepełnia energia, optymizm i pewnego rodzaju czar, który chętnie chłoniemy czytając kolejne strony. Jej książki można czytać i czytać i kończyć się nie chce. Spokojnie mogłabym porównać Cecelię Ahern do naszej Magdaleny Witkiewicz, gdyż obie porywają lekkością pióra i czarują magią ukrytą w słowach. Powiem więcej, potrafią uzależniać. Czy tytuł kontynuacji „Skazy” odzwierciedla jakość najnowszej powieści? Czy możemy liczyć na doskonałą literaturę, która pomoże nam wcielić się w 18 - letnią tym razem Celestine i poczuć dreszczyk emocji?Czytanie „Skazy” sprawiało mi przyjemność, jednak nie...

Justyna | 2017-10-07
Przeczytana: 05 września 2017

Na tę książkę czekałam jeden długi rok. Cecelia znana przede wszystkim z powieści obyczajowych pokazała swym fanom, że jest mistrzynią niebanalnych historii. Tym razem w nowej literackiej odsłonie powieści Young Adult. Skaza bo o niej mowa zachwyciła mnie absolutnie. Przez The Guardian została nazwana „jedną z najlepiej napisanych dystopijnych historii naszych czasów”. A Doskonała jest doskonałą kontynuacją tej przepięknej opowieści.
Nastoletnia Celestine, żyje w społeczeństwie, które dąży do doskonałości. Po tym jak zbuntowała się systemowi Trybunał wypalił jej skazy i uczynił Naznaczoną, stała się najbardziej rozpoznawalną nastolatką w kraju. Powieści Ahern to oceny emocji. Skaza i Doskonała mówią o niesprawiedliwości, chorej perfekcji, strachu i buncie. Dużo jest też nadziei na lepsze jutro i młodzieńczej szczerej miłości. Wbrew pozorom to nie jest przesłodka opowiastka dla małolatów. To dojrzała powieść, o tym jak być doskonałym samym dla siebie. Jak żyć zgodnie z własnymi...

virgo123 | 2017-08-09
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2017
Przeczytana: 09 sierpnia 2017

Tak samo dobra i wciągająca jak jedynka. Też drastyczna, chociaż może nie aż tak bardzo jak pierwsza część. Polecam ;)

DenseRain | 2018-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2018

Cecelia Ahern ma coś takiego w swoim stylu pisania, że jej książki czyta się w zawrotnym tempie. Po prostu się płynie i ledwo można zauważyć upływający czas.
Drugi tom "Skazy" spodobał mi się jeszcze bardziej. Autorka porusza trudne tematy w odpowiedni sposób, otwarcie mówi o emocjach i moralności.
Dodałam książki na półkę "Fantastyka", lecz świat przedstawiony czasem bardzo przypomina ten prawdziwy...

werka777 | 2017-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

ONI NA CZELE
Młodzi, waleczni, zdeterminowani, jednak niedoskonali. Niosący bagaż lęku i niepewności, z którym próbują się uporać. Główni bohaterowie powieści, Celestine i Carrick to przedstawiciele sprzeciwiających się władzy buntowników brnących w niebezpieczeństwo, by uzyskać sprawiedliwość i wolność. W ich tle ci będący marionetkami w rękach władzy i ci bezlitośni, którzy bez skrupułów wykorzystują swoją dominację. Apatyczne społeczeństwo zbyt przestraszone, by wzniecić rewoltę. Ci, którym ufa się niewłaściwie, ale i ci, którzy potrafią pozytywnie zaskoczyć. W tym tkwi urok powieści, że nie wszystkich da się od razu rozgryźć.

DYSTOPIA? A MOŻE UKRYTA WIZJA NASZEGO ŚWIATA?
Wspominałam już o tym w recenzji poprzedniej części, wspomnę i teraz. Dytopiczne środowisko, z bezlitosnym Trybunałem i karą w postaci wypalanej na ciele skazy wypadło wiarygodnie oraz intrygująco. Rzeczywistość naznaczona procentem stworzonego na potrzeby książki, nieznanego w codziennym życiu świata, nie...