7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Der Trümmermörder
niemiecki
MizzVintage

Hamburg tuż po II wojnie światowej. W zgliszczach miasta zostaje znalezione nagie ciało kobiety. Komisarz Frank Stave zajmuje się poszukiwaniem sprawcy.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: https://www.amazon.com/Der-Trummermorder/dp/3862311066

MizzVintage | 2016-11-27
Przeczytana: 25 listopada 2016

Rok 1947, zima, niemalże zrównany z ziemią podczas bombardowań Hamburg. Wśród zgliszcz miasta zostają znalezione cztery ciała. Nikt nie jest w stanie ich zidentyfikować, nie wiadomo, czy ofiary w jakiś sposób są ze sobą powiązane. Dochodzenie prowadzi porucznik Stave z hamburskiej policji, borykający się na co dzień z utratą żony, która zginęła w jednym z zbombardowanych budynków i nieznanym losem syna, który poszedł na wojnę i do tej pory nie wrócił. Cay Rademacher świetnie oddaje nastrój panujący w zniszczonej wojną metropolii. Dla mieszkańców Hamburga każdy dzień to walka z zimnem i głodem, to przedzieranie się przez kilometry gruzów i poszukiwanie jako takiego schronienia, gdzie można przetrwać największe mrozy. Sam wątek kryminalny też wciąga, nawiązując do wojennej przeszłości Niemiec.