Zgłosuj na książki roku 2017

Mateusz Wilk

źródło okładki: google

Mateusz Wilk | 2016-10-31
Przeczytana: 30 października 2016

Ciekawe ujęcie tematu dot. uchodźców polskich na Węgrzech w okresie II Wony Światowej, przedstawionego z odpowiednim nakreśleniem tła historycznego i społecznego. Książka została opracowana m.in na podstawie ankiet przeprowadzonych między ludnością cywilną i wojskową, która znalazła schronienie na ziemi węgierskiej podczas wojennej zawieruchy. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to w pewnym sensie studium przyjaźni polsko - węgierskiej. Polecam dla osób zainteresowanych tematem.

Na półkach