As the Night Ends

Wydawnictwo: Arnold Publishers

A spellbinding new tale of love and tragedy from one of Hodder s top saga authors, backed by a fresh new look Driven by her idealism and courage, Alex Goodwin will make any sacrifice to win votes for women. Her despairing family, unable to rescue her from yet another dangerous prison sentence, is overjoyed when Patrick O Leary comes into her life. A hard-working young surgeon, Patrick is as idealistic as Alex and loves her with all his heart. Then they are separated first by a quarrel, then by