Siewcy chwastu

Wydawnictwo: Novae Res
Ewa

W małej mieścinie w kościele zostaje znaleziona pobita na śmierć starsza kobieta. Zbrodnia wstrząsa senną społecznością, bo sprawcą może być ktoś z miejscowych. Czy zabił Wernik, menel wpadający często w szał, nałogowy alkoholik z zanikami pamięci? Joanna jest byłą panią kapitan z dochodzeniówki, obecnie zakonnicą. Jako jedyna wyciąga pomocną dłoń do Wernika i zaczyna widzieć drugie dno całej...

Joanna jest byłą panią kapitan z dochodzeniówki, obecnie zakonnicą. Jako jedyna wyciąga pomocną dłoń do Wernika i zaczyna widzieć drugie dno całej – oczywistej na pozór – sytuacji.
Stopniowo odsłania się gehenna rodziny: matki z wyrokiem za zabójstwo męża-kata i rozdzielonego rodzeństwa z domu dziecka.
Trzeba odsłonić początek historii, by móc znaleźć i zrozumieć jej koniec.
Wioletta Lekszycka, ur. w 1964 r. Jest socjologiem i terapeutą. Na co dzień pracuje z tymi, którzy potrzebują pomocy i wsparcia psychicznego.

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=siewcy_chwastu,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=siewcy_chwastu,druk

izabela81 | 2017-04-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

W małej miejscowości w kościele Joanna znajduje pobitą na śmierć starszą kobietę. Czy to zabójstwo na tle seksualnym, a może na takie je upozorowano? Zbrodnia wstrząsa społecznością sennego miasteczka Ińska. Nakręca się spirala strachu, rodzą się plotki o grasującym w okolicy seryjnym mordercy. Podejrzenie pada na miejscowego menela, degenerata i zabijakę Piotra Wernika. Joanna, była kapitan z dochodzeniówki, obecnie zakonnica, jako jedyna postanawia pomóc mężczyźnie. Tego samego dnia po czterdziestu latach nieobecności wraca Krzysztof, brat Piotra, aby odnaleźć matkę. W międzyczasie dzięki zapiskom zamordowanej Kowalikowej poznajemy gehennę rodziny: znęcającego się męża nad żoną i dziećmi, matkę, która za zabójstwo męża trafia do więzienia oraz dzieci rozdzielone do domu dziecka.

"Wiedzieli o sobie niewiele, a jednak ta dziecięca więź, która łączyła ich w trudnych chwilach przed laty odżyła. Obaj pragnęli zawalczyć o siebie, swoje rodziny, swoją rodzinę. Teraz mieli szansę...

Piękny tytuł, oryginalna okładka i intrygujący opis. A wnętrze? Nic nie poradzę na dźwięcznie rozbrzmiewający w mej głowie głos Kuby Sienkiewicza "A miało być tak pięknie...". Bo to miał być jeden z lepszych kryminałów przeczytanych przeze mnie w tym roku, a okazał się kryminałem dobrym, ale nie powalającym.

W małej, spokojnej, jak do tej pory, miejscowości dochodzi do tragicznych wydarzeń. W poniedziałkowy, letni poranek w kościele zostaje odnaleziona pobita kobita. Mimo natychmiastowej interwencji i pomocy staruszki nie udaje się uratować. W próbę rozwikłania tajemniczej sprawy zabójstwa, a także prawdopodobnego wykorzystania seksualnego zamordowanej, angażuje się była pani kapitan – Joanna, która jakiś czas temu policyjny mundur zamieniła na habit zakonny. Jej pobyt w Ińsku był czysto rekreacyjny i kontemplacyjny, jednak splot niefortunnych wydarzeń sprawia, że prosi miejscową policję, aby włączyli ją do śledztwa. Bo podejrzany jest tylko jeden. Miejscowy menel, degenerat i...

comique | 2016-12-20
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 grudnia 2016

Do mordu dochodzi w kościele, w małym miasteczku. Ofiara to spokojna, starsza kobieta. Kto stoi za zabójstwem? A może to tylko nieszczęśliwy wypadek? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć Joanna, niegdyś pani kapitan z dochodzeniówki, a dziś zakonnica (czyżby jakaś inspiracja serialem "Ojciec Mateusz"? :D). Szkoda, że autorka nie przybliżyła historii Joanny, jaka kiedyś była, dlaczego postanowiła przybrać habit. Jakoś nie zżyłam się z tą bohaterką.
Opisy momentami wulgarne i obrzydliwe, ale miłośnicy kryminałów będą zadowoleni. Jestem trochę zawiedziona zakończeniem, jakoś tak szybko i niejasno się skończyło :D.
Mocna i przyjemna lektura, nie można narzekać na nudę!

Ewa | 2016-10-30
Przeczytana: 30 października 2016