Pyta.pl polowanie na frajerów

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
Huncwotcool

Prowokuje, rozbudza do czerwoności emocje organizatorów demonstracji, wkręca przez telefon osoby publiczne. Biega z mikrofonem i zadaje pytania, jakich nikt inny nie potrafiłby i nie odważyłby się zadać. Mikołaj Janusz, twórca jednego z najpopularniejszych kanałów na youtube – pyta.pl – pisze o kulisach wkręcania polityków i nie tylko…

źródło opisu: http://www.czerwoneiczarne.pl

źródło okładki: http://www.czerwoneiczarne.pl

Bartek | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016

Książka bardzo przyjemna w odbiorze, utrzymana w lekkim, nie unikającym jednak trudnych kwestii stylu grupy twórczej pyta.pl. Jaok ciekawie przedstawia kulisy swojej pracy w radiu, niszczy mity dotyczące mediów i rozlicza się (choć z klasą i bez żółci) z byłymi kolegami z projektu. Nie wstydzi się też własnych problemów z narkotykami, które przedstawia w jednym z rozdziałów, unikając na szczęście tanich chwytów pt. "podam miliard szczegółów, bo to się dobrze sprzedaje". Natomiast historia zawowdowo - obyczajowa wieńcząca książkę, mogłaby być kanwą dla świetnej książki z cyklu political fiction...gdyby była fikcją. Podsumowując - nie jest to żadne arcydzieło gatunku, ale napisane jest z klasą, a co najważniejsze, świetnie się czyta.

Mecenat | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Do książki podszedłem bez większych oczekiwań, a otrzymałem zbiór naprawdę ciekawych opowieści, które są fajnym dopełnieniem działalności Jaoka. Autor operuje charakterystycznym dla siebie stylem i humorem, choć sporadycznie ciężko mi się czytało, ze względu na stylistykę. Brakowało mi jakiegoś punktu zaczepienia, w związku z czym poczułem lekki chaos, co do zamieszczonych treści. Wartym odnotowania jest fakt, że Jaok nie unika tematów niewygodnych, a w szczególności związanych z rozpadem grupy pyta.pl. W dodatku jest szczerym i błyskotliwym twórcą, na którym mogę polegać, w kwestii zapewnienia mi lekkiej rozrywki, której powiew potrafi przewietrzyć nazbyt poważne i zacietrzewione w swej skrajności salony, a nawet skłonić do głębszych przemyśleń, co do kondycji debaty publicznej czy tematów pokrewnych.
Liczę na to, że Jaok nie poprzestanie w swoim rozwoju.

Loczeno | 2018-05-17
Przeczytana: 17 maja 2018

Napisana w stylu autora, czyli ze specyficznych poczuciem humoru, zacięciem i ironią. Dla tych co oglądają youtubowe filmiki będzie okej, dla osób niezainteresowanych twórczością Jaoka niekoniecznie. Ot, taka książka do zresetowania mózgu i przeczytania na raz.

Tomasz Ostojski | 2017-01-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 stycznia 2017

Poświęciłem się, zakupiłem, przeczytałem i ostrzegam - nie czytajcie tego. OK, jest trochę zabawnych anegdot, stąd nie takie znowu najgorsze 4/10. Niestety napisane jest to wszystko bardzo chaotycznie. Do tego Jaok wszędzie wciska jakieś dygresje i wtrącenia. Odniosłem wrażenie, że jest to robione celowo - żeby objętościowo wyszła jednak książka a nie broszura. Realnej treści jest tu niewiele. Nie polecam.

Kataryn | 2017-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Bardzo wciągająca lektura. Przede wszystkim świetnie się czyta. Mam nadzieje, że nie zaspojleruje mówiąc o zakończeniu. A chce powiedzieć tylko, że prosi się o kontynuacje. Nie trafiłem na jakiekolwiek informacje kiedy, ani nawet "czy?" można się takiej spodziewać. Jeśli Państwo wiedzą, to będę wdzięczny za informacje.

carmelovy | 2018-10-24
Przeczytana: 24 października 2018