Das Versteck

Wydawnictwo: dtv
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
niemiecki
lbadura

Das Versteck Der Spalt von Lünen Der Spalt von Lünen Im beschaulichen Lünen steht Kriminalkommissar Schmidt vor einem Rätsel: Ein älteres Ehepaar schneidet sich allem Anschein nach zunächst die Kehle durch und stürzt anschließend aus dem obersten Stock eines Wohnhauses. Wie ist das möglich? Alles deutet auf einen Mord hin, doch die Spurenlage ist mehr als dürftig … Und so ahnt niemand die...

Das Versteck
Der Spalt von Lünen
Der Spalt von Lünen

Im beschaulichen Lünen steht Kriminalkommissar Schmidt vor einem Rätsel: Ein älteres Ehepaar schneidet sich allem Anschein nach zunächst die Kehle durch und stürzt anschließend aus dem obersten Stock eines Wohnhauses. Wie ist das möglich? Alles deutet auf einen Mord hin, doch die Spurenlage ist mehr als dürftig … Und so ahnt niemand die Ausmaße des vorangegangenen Dramas, dessen Wurzeln bis in die letzten Tage des Zweiten Weltkriegs zurückreichen.

źródło opisu: https://www.dtv.de/buch/jussi-adler-olsen-das-versteck-42804/

źródło okładki: https://www.dtv.de/buch/jussi-adler-olsen-das-versteck-42804/

lbadura | 2016-10-29
Przeczytana: 27 października 2016

Niniejsza nowelka dostępna jest w kilku sklepach elektronicznych w formie ebooka lub audiobooka za dość przestępną cenę, 99 centów. Skusiło mnie to i postanowiłem kupić.

Bardzo miłe zaskoczenie. Świetna opowieść, potwierdza ze Jussi Adler Olsen jest świetnym twórca kryminałów, dobrym pisarzem.

Akcja nowelki toczy się w miejscowości Lünen na przedmieściach miasta Dortmund w Niemczech. Komisarz Schmidt zostaje wezwany na dość dziwne miejsce zbrodni. Pod domem w centrum tej miejscowości na dachu zaparkowanego auta leżą dwa ciała staruszków. Ktoś dokonał morderstwa na tych dziadkach i wyrzucił ich ciała przez okno ich domu. Wewnątrz domu nie ma żadnych śladów włamania, na pierwszy rzut oka nie chodzi o mord na tle rabunkowym, ktokolwiek dokonał morderstwa musiał zostać wpuszczony przez mieszkańców do domu.

Poznajemy losy zamordowanych dziadków. Poznajemy też losy mordercy. Pod koniec cała sprawa staje się jasna. Nowelka posiada świetne tło historyczne sięgające czasów Drugiej...

marekm | 2017-01-27