Zaklęta w białą sarnę

Wydawnictwo: Wydawnictwo AlterNatywne
9788394209865
fantasy, bajka, magia, przygoda, elfy, przyroda
bajki

Czy miłość może być zła? Do jak wielkich nikczemności jest w stanie nas popchnąć, jeśli jest nieodwzajemniona? Gdzie leżą jej granice? Poznaj opowieść o potędze przyjaźni, zdradzieckiej namiętności i podróży przez niesamowite krainy pełne baśniowych istot. Odkryj magię zaklętą w tej niezwykłej książce i przeżyj prawdziwą przygodę wraz ze smokiem Dymkiem, myszką Sprężynką, dzielnymi elfami...

źródło opisu: www.wydawnictwoalternatywne.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoalternatywne.pl

WielkaRecka | 2018-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

,Zaklęta w białą sarnę" to baśń XXI wieku. Spokojnie mogłaby konkurować z Andersenem, braćmi Grimm, czy Baśniami z tysiąca i jednej nocy. W przepiękny sposób przekazuje bowiem takie wartości jak przyjaźń, zaufanie czy miłość . Książkę czyta się szybko, a to za sprawą wartkiej akcji i potocznego języka.Bohaterowie są uroczy i skradną Twoje serce. Fabuła choć jest zlepkiem innych słynnych baśni to muszę Ci powiedzieć, że jest ciekawa i pełna dynamizmu. Mogę Ci obiecać, ze się nie będziesz nudzić. I choć wydawać by się mogło, że książka skierowana jest dla dzieci to sam/ a z zapartym tchem będziesz śledził /a losy bohaterów. Właśnie po tym można poznać świetną baśń, że bez względu na wiek, czytasz i się zachwycasz historią zapisaną na stronach. Zabieg uwspółcześnienia tej historii za sprawą dodania pewnych elementów, z którymi spotykamy się na co dzień, dodaje jej świeżości i orzeźwienia niczym lody w upalny dzień. Jak każda baśń ma ukryte przesłanie: słuchaj rodziców, nie...

Książkomaniacy | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

"Gdy prawdziwe uczucie zapuka do twego serca, to drzwi same się otworzą. I wierz mi, że wystarczy dobrze się rozejrzeć, a ten jedyny się znajdzie i zajmie miejsce w twoim życiu."

Czym jest miłość? Czy to uczucie musi być tylko i wyłącznie dobre? A może może być i złe? Do jakich nikczemności jest w stanie nas popchnąć, jeśli jest nieodwzajemniona? Czy są jakiekolwiek granice? Jeśli tak, których z nich nie należy przekraczać?

Odkryj magię zaklętą w tej niezwykłej książce i przeżyj prawdziwą przygodę wraz ze smokiem Dymkiem, myszką Sprężynką, dzielnymi elfami oraz innymi przyjaciółmi królewny Niagary – opiekunki Przyrody – którą czar Złej Królowej przemienił w białą sarnę! Wkrocz w świat baśni, ale przede wszystkim miłości...

Książka "Zaklęta w białą sarnę" z pewnością jest magiczna. Pełno tu fantastycznych stworzeń, och, jakich tu nie ma! Zgadzam się również z tym, że przywodzi na myśl Disneya i baśnie braci Grimm. Mi, nieco starszej...

Uleczkaa38 | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Dzieciństwo to czas beztroskiej zabawy, odkrywania świata, cieszenia się bliskością i miłością najbliższych osób... Dzieciństwo to także pierwsze kontakty z literaturą, a dokładniej rzecz ujmując bajką i baśnią przedstawioną w postaci książek, które to nie tylko rozbudzają wyobraźnię małego czytelnika, ale także i na trwałe wpisują się w jego pamięć, po to by po latach mógł on powracać myślami do tych pięknych, mądrych, niezapomnianych bajkowych opowieści swojego dzieciństwa... Być może właśnie taką książką dla dzisiejszych młodych czytelników, będzie piękna i poruszająca baśń pt. "Zaklęta w białą sarnę" autorstwa Anny Elsy, która to ukazała się nakładem Wydawnictwa AlterNatywnego.

Fabuła tej bajkowej historii przenosi nas do fantastycznego świata baśni, przygody i niezwykłych emocji, których to przyjdzie nam doświadczyć u boku jej bohaterów. Oto poznajemy piękną, mądrą i obdarzonym wielkim sercem Królewnę Niagarę, która to jest opiekunką przyrody, Pewnego razu Zła Królowa rzuca...

Czytanie_Jest_Sexy | 2017-09-21

Magia, przyjaźń i miłość – to pierwsze myśli, które nasuwają się po przeczytaniu "Zaklętej w białą sarnę". Przyznam szczerze, że początkowo miałam obawy, sięgając po tę książkę. Fakt, okładka przyciąga wzrok, zwłaszcza dziewczynek. Od razu możemy przypuszczać, że będziemy mieć do czynienia z klasyczną walką dobra ze złem. Natomiast nie sposobał mi się pseudonim autorki – tendencyjny, nie sposób nie skojarzyć go z popularną bajką. Na niekorzyść przemawia też drobny druk i niewielka ilość obrazków (czarno-białych!), choć nie mogę przyczepić się do ich jakości, ilustratorka idealnie odwzorowała wyobraźnię autorki.
Początkowo irytowało mnie nagromadzenie postaci, wielowątkowość i akcja tocząca się niemalże na samych dialogach. Zdawało mi się, że to za dużo, by dziecko mogło zrozumieć i zapamiętać. Ale postanowiłam przeczytać tę książkę wraz z córką. I powiem Wam, że była zachwycona przygodami królewny, każdy bohater był dla niej jednakowo ważny, a najmniejsze wydarzenie w książce...

Ropcio | 2017-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Urocza książeczka, która przenosi nas do prawdziwie bajkowego świata.
Wartka akcja nie pozwala się nudzić ani przez chwilę, ciągle coś się dzieje, a czytelnik poznaje mnóstwo magicznych stworzeń. Nie ma też zbędnych „dłużyzn” w postaci opisów przyrody itp., jest za to mnóstwo dialogów i przygód, które sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie.
Na uwagę zasługuje wspaniały dobór imion dla postaci, które nadają całej opowieści swoistego uroku. Znajdziemy tutaj wątki znane z bajek Disneya, ale podane w nowy sposób. Miła lektura dla dzieciaków, a jakiż piękny byłby z niej film animowany! Do tego rewelacyjna okładka, która wspaniale oddaje klimat powieści.

Anix | 2016-10-28
Przeczytana: 18 lutego 2017

Zaczarowana książka! <3

dominica_vida | 2017-02-22

"Zaklęta w białą sarnę" miała być "książką, która przywodzi na myśl bajki oraz baśnie braci Grimm.". Zacznę od tego, że uwielbiam przeróżne bajki, pomimo swojego wieku. Mustang z dzikiej doliny, Królowa Śniegu, Księga dżungli, Dziewczynka z zapałkami i wiele, wiele innych, kultowych bajek/baśni.
Dlaczego "Zaklęta w białą sarnę" jest do nich porównywana (poza chwytem marketingowym) na prawdę nie wiem.
Zdaję sobie sprawę z tego, że książeczka ta przeznaczona jest dla dzieci "5+". Starałam się ze wszystkich sił poczuć jak mała dziewczynka, dać się porwać wyobraźni, magii. Przeżyć historię, którą będę wspominać (tak jak większość bajek z dzieciństwa) tygodniami, a nawet latami!
Niestety nie spotykamy się tutaj z dziełem porównywalnym do Disneya. Sposób prowadzenia dialogów prowadzonych przez bohaterów tej bajki jest po prostu nie do zniesienia. Biorąc nawet pod uwagę korektę w myśleniu i przełączając się na pięcioletnią dziewczynkę czytany tekst był dla mnie wyjątkowo mało...

Stagerlee | 2016-12-19
Przeczytana: grudzień 2016

Dawno żadna recenzja nie pojawiła się na tym blogu, a to tylko dlatego, że czasu miałam tyle co kot napłakał. A i książki, które czytałam były raczej z grupy tych prywatnych, a nie przysłanych od wydawnictw. Teraz jednak na mojej półce pojawił się mini stosik, z którym mam nadzieję szybko się uporać.

Oto co dziś bierzemy na tapet: „Zaklęta w białą sarnę”.

Jest to baśń, którą otrzymałam do przeczytania i zrecenzowania w ramach współpracy z portalem „Polacy nie gęsi”. Nie ukrywam, że przyjęłam ją z myślą o mojej siedmioletniej , uwielbiającej czytać. Książeczka jest bardzo niepozorna, taka chudzinka, wyglądająca jak pozycje z lat 80.
A jakie wrażenia? To już za chwilę.

Zanim jednak zacznę swoje radosne gaworzenie, standardowo wkleję opis zaczerpnięty z Lubimy Czytać:

„Czy miłość może być zła? Do jak wielkich nikczemności jest w stanie nas popchnąć, jeśli jest nieodwzajemniona? Gdzie leżą jej granice?

Volusequat | 2016-12-16
Marek_Kasprzyk | 2016-12-06