Batoniki Always miękkie jak deszczówka

Cykl: Agaton-Gagaton (tom 1)
Wydawnictwo: Siedmioróg
literatura piękna

PABLOPAN | 2012-07-28

Średnia, ciekawe skąd taki idiotyczny tytuł? :)

Magdalena | 2011-06-05
Na półkach: Ebooki, Przeczytane
Przeczytana: 05 czerwca 2011

Tytuł jest niemiłosiernie głupi, jednak sama książka bardzo fajna wśród danego gatunku i o takiej tematyce.

Jula | 2012-11-03
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 03 listopada 2012

Nie mam pojęcia skąd ten idiotyczny tytuł, ale książka jest zabawna i pisana z nadzwyczajnym humorem.

knigoholiczka | 2014-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Niedzisiejsze okładki, cienkie książki- od razu widać, że książki mają swoje lata. Rok 2014 zamykam ponadczasową trylogią Marty Fox. Myślę, że są to ostatnie książki, które przeczytałam w tym roku (ale kto wie, noc długa, a ja na sylwestra nigdzie się nie wybieram).

Książka obudziła we mnie wspomnienia. Niby mam tylko 26 lat, ale widzę przepaść, która dzieliła dzisiejsze nastolatki, a te z lat 90-tych. Nie ma przekleństw, a seks i komputer nie są ich jedynymi zajęciami. Agata biega po podwórku, w wieku 14 lat dopiero zaczynają się pierwsze (niewinne!) spotkania z chłopakami. Przyjemnie czyta się taką książkę. Dziś takie książki się nie podobają, dziś hitem są wampiry i fantastyka.

Trylogia Marty Fox to opowieść Agaty o swojej rodzinie. Szczera, wesoła i nawet trochę wzruszająca.

Mamidło, Gagaton, Magilla i tata dzielą ze sobą smutki i radości. Agata ma bardzo ciekawe spostrzeżenia i pomysły, których nie waha się wcielać w życie. Czasem wynikają z tego nieporozumienia, wesołe...

Katherina87 | 2012-11-20

Nie trzeba "urodzić się w dobrym humorze", żeby patrzeć optymistycznie na świat. Wystarczy sięgnąć po opowieści zwariowanej nastolatki Agaty -pieszczotliwie zwanej Agatonem-Gagatonem. Zwariowana dziewczyna każdego oczaruje humorem i ciepłem rodzinnego domu, w którym nad cierpliwym tatą dominuje płeć piękna w każdej postaci.

buziaczek197 | 2017-12-19
Przeczytana: grudzień 2017

Panią Martę znam i mam z nią kontakt :) Pomimo, że jestem dorosła to uważam, że nasza młodzież powinna czytać książki Pani Marty. Każda historia jest fantastyczna, a do tego jeszcze z morałem.
W tej książce dwa razy smutno mi się zrobiło jeśli chodzi o zwierzęta ... Choć zdaję sobie sprawę, że taka jest kolej rzeczy.
Fajnie, że Pani Marta propaguje czytelnictwo prawie w każdej swojej książce. Poleca fantastyczną muzykę i młodzież zapewne takiej nie zna.
Książka opowiada o relacjach w rodzinie, o miłostkach, o relacjach z rodzeństwem i jak powinno się zachowywać w różnych sytuacjach.

"Mama mówi, że okno na świat mam sobie otwierać i wyobraźnię kształtować przez słowo pisane, przez książki i czasopisma. Ja mam na ten temat inne zdanie, chociaż przeciwko książką nie jestem tak do końca zbuntowana. Może jedynie przeciwko temu, że wszystkie ściany są nimi zajęte i nie ma w domu miejsca na porządne meble, jak u innych, czyli tak zwane meblościanki."

KsiężniczkaMarzeń | 2015-02-02

Tytuł mnie trochę zaskoczył i zdziwił. Książka przeczytana jednym tchem przez trzy dni (XD). Bardzo szybko się czyta, jeśli wciągnie. Napisana przez osobę mającą humor, co naprawdę widać już w pierwszych zdaniach. Nie ma tam jakichś dramatycznych przeżyć czy czegoś. Po prostu - polska lekka książka dla nastolatki na wieczór. Polecam <3

Eloma | 2014-08-19
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Szczerze powiedziawszy nie podobała mi się ta książka. Według mnie tytuł odpowiada zawartości

agaton | 2014-05-02

Marta Fox nigdy sie nie starzeje :) Podziwiam ja za jej prace i za to jak potrafi sie wczuc i zrozumiec swiat nastolatkow. Ksiazka ze swietnymi tekstami, zabawna i interesujca. Polecam.

Bartosz | 2018-02-15
Przeczytana: 2010 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawa, zabawna. Tylko ciśnie się na ustach pytanie, skąd taka dziwna nazwa? Chyba jakiś wabik na czytelnika. W sam raz dla nastolatków.