Radość

Wydawnictwo: Sonia Draga
La Gaieté
Barbara

Luisa zostaje matką. Postanawia, że nigdy nie będzie już smutna, żeby nie przekazać tego uczucia swoim dzieciom – pragnie być dla nich idealna. To jednak duże wyzwanie, ciągle bowiem musi walczyć ze skłonnościami do depresji, z własnymi lękami i obsesjami. Z nowej, rodzicielskiej perspektywy patrzy teraz na własne dzieciństwo, próbuje uporządkować wspomnienia, rozwikłać zagadki z przeszłości...

Z nowej, rodzicielskiej perspektywy patrzy teraz na własne dzieciństwo, próbuje uporządkować wspomnienia, rozwikłać zagadki z przeszłości i mimo wszystko pogodzić się z nieżyjącą już matką. Opowiada też o sobie, nie tylko jako bezradnej dziewczynce, zdanej na łaskę nieodpowiedzialnych, a czasem okrutnych dorosłych, ale też jako matce własnych dzieci.

Radość to czwarta powieść w dorobku autorki. Podobnie jak w trzech pozostałych podejmuje w niej wątki autobiograficzne.

źródło opisu: www.wirtualnywydawca.pl

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Barbara | 2017-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Do opisu tej książki należałoby użyć języka autorki, która do przedstawienia sytuacji, uczuć, relacji, emocji, rzeczy, miejsc, wydarzeń, przeżyć wewnętrznych - dosłownie do zobrazowania wszystkiego o czym pisze, używa niezliczonej ilości określeń: przymiotników, wyrażeń przyimkowych czy nazw uczuć i stanów oddających reakcje zewnętrzne (a wszystkie znaczą to samo), synonimów. Zastosowanych jest tu całe mnóstwo oddziałujących na wyobraźnię czytelnika środków ekspresji np.: środki artystyczne (porównania, przenośnie itp), składniowe( różne typy wypowiedzeń), co u mnie akurat wywołało uczucie znużenia powieścią.
A więc w mojej ocenie: książka nieciekawa, mało zajmująca, nudna, drętwa, nużąca, monotonna, nijaka itd. itd. itd. Dlatego nie polecam. Poza tym nie lubię powieści, w których zdania ciągną się przez kilka stron - tu rekordowa długość zdania jaką udało mi się wyłapać rozciągała na cztery strony, szok.

ewka | 2017-02-25
MariennLene | 2017-02-20