Sekrety Łodzi - cz.1

Seria: Sekrety
Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
historia
Ela

Łódź po raz kolejny zdradza swoje tajemnice. Odkrywa je strona po stronie… następne miejsca, wydarzenia, nazwiska. Roman Polański i Eugeniusz Bodo, willa z horroru oraz historia pewnego wyjątkowo ponurego więzienia… Nie zabraknie Katarzyny Kobro i Strzemińskiego ani króla fryzjerów Antoine’a. Kilkadziesiąt niezwykłych historii tworzy pierwszą część Sekretów Łodzi. Otwórz książkę i daj się...

Kilkadziesiąt niezwykłych historii tworzy pierwszą część Sekretów Łodzi. Otwórz książkę i daj się porwać do świata, w którym spotkasz silne i utalentowane kobiety, odważnych i ekstrawaganckich mężczyzn, staniesz się świadkiem cudów św. Antoniego, przeżyjesz prawdziwe chwile grozy podczas wybuchu gazu na Retkini, a zasady higieniczne dawnej Łodzi już nie będą dla Ciebie zagadką!

Autorzy odkrywają nieznane oblicze miasta, które zadziwia i fascynuje.

Całość została opatrzona unikatowymi fotografiami i fragmentami publikacji prasowych

źródło opisu: strona Wydawnictwa Księży Młyn

źródło okładki: strona Wydawnictwa Księży Młyn