Zawodowo od nowa

Wydawnictwo: Edgard
Do Over: Rescue Monday, Reinvent Your Work, and Never Get Stuck
poradniki
Monika

BESTSELLER „NEW YORK TIMESA”! Ta książka nie jest o rzucaniu pracy. To poradnik o tym, jak zacząć świadomie budować swoją karierę – niezależnie od tego, czy marzysz o awansie, pracy na własny rachunek, czy chcesz pozostać w obecnym miejscu i poprawić swoją sytuację. Praca nie musi być więzieniem, w którym odsiadujesz wyrok aż do przejścia na emeryturę! Jon Acuff sam zatrudniał się i...

BESTSELLER „NEW YORK TIMESA”!

Praca nie musi być więzieniem, w którym odsiadujesz wyrok aż do przejścia
na emeryturę!

Jon Acuff sam zatrudniał się i zwalniał kilkanaście razy. Znalazł pracę marzeń, a potem ją rzucił. Wreszcie odkrył, że o sukcesie zawodowym decyduje osobiste Konto Kariery budowane dzięki czterem inwestycjom: w Umiejętności, Relacje, Osobowość i Zapał. To właśnie dzięki nim przygotujesz się zarówno na pozytywne, jak i negatywne sytuacje w życiu zawodowym.

Po przeczytaniu tej książki ruszysz z miejsca i przebijesz się przez Sufit. Uporasz się ze Wstrząsem, takim jak nagła zmiana czy utrata pracy. Wykorzystasz Skok w karierze i Szansę na zmianę. A przede wszystkim zyskasz motywację i energię, by ZACZĄĆ OD NOWA!

Masz moc, żeby stworzyć sobie nowy początek. Jon Acuff pokaże ci, jak to zrobić.
– SOPHIA AMORUSO, autorka książki #Szefowa

Lekcje udzielane przez autora – lekcje, które sam odrobił w pocie czoła i o których opowiada szczerze i serdecznie – pomogą każdemu, kto ma zamiar rozwijać karierę. To poradnik zawodowy do kwadratu.
– BRIAN KOPPELMAN, scenarzysta i filmowiec (Ocean’s 13, Człowiek sukcesu,Hazardziści)

Jon Acuff serwuje nam kopiaste porcje doskonałych porad podlanych sosem z autoironicznego humoru. Jestem przedsiębiorcą i właścicielką firmy; czytając, na przemian kiwałam głową, śmiałam się i przyjmowałam dobrotliwe prztyczki w nos. Szczerze polecam każdemu, kto chciałby uwolnić się z pułapki stagnacji.
– CRYSTAL PAINE, założycielka MoneySavingMom.com i autorka bestselleru magazynu „New York Timesa” Say Goodbye to Survival Mode

O autorze:
Jon Acuff – autor pięciu książek, w tym Zawodowo od nowa i Start, które znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Energiczny i inspirujący mówca. Przez szesnaście lat pomagał kreować wizerunek takim firmom jak: Home Depot, Bose, Staples i AutoTrader.com. Jego blog śledzą miliony czytelników. Mieszka w Nashville z żoną Jenny i dwiema córkami.

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/zawodowo-od-nowa,1522.html

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/zawodowo-od-nowa,1522.html

Socjopatka | 2016-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2016

Zawodowo od nowa to kolejna książka Jona Acuffa, ale pierwsza, którą miałam okazję przeczytać. Jej głównym celem i założeniem jest, aby ułatwić każdemu z nas zaczęcie swojej drogi zawodowej od nowa. Książka ta nie zachęca do rzucenia etatu, ale do świadomego budowania swojej kariery. Brzmi pięknie, prawda? I tak w zasadzie jest.

Zawodowo od nowa – recenzja

Książka ta jest podzielona na cztery główne części, które według Jona są kontem kariery (ja nazwałabym to kotwicami, ale nie o nazewnictwo tutaj chodzi). Są to po prostu aspekty najważniejsze i niezbędne do tego, aby dobrze i świadomie zaplanować swoją drogę zawodową od nowa.

Po pierwsze Jon wymienia Relacje. W tym rozdziale nauczysz się, jak definiować konkretne znajomości, dzięki ćwiczeniom zobaczysz ile, tak naprawdę, znajomości posiadasz (rzecz, z której najczęściej nie zdajemy sobie sprawy), dowiesz się, dlaczego warto zawierać luźne znajomości oraz dlaczego wspólnota jest taka ważna w Twojej karierze. Podoba mi się...

Mecha_Kulturacja | 2017-02-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jon Acuff to człowiek, który przez wiele lat pomagał kreować wizerunek wielu światowym firmom. Cechuje się przede wszystkim świetnymi umiejętnościami oratorskimi. Wielu słuchaczy czerpie inspiracje z jego energicznym wystąpień. Widząc swój potencjał i wpływ jaki ma na słuchających go ludzi, wiele z tego zdecydował się przelać na papier. W efekcie dwie jego publikacje stały się bestsellerami New York Timesa. Jedna z nich właśnie ukazała się na naszym rynku wydawniczym. Mowa o Zawodowo od nowa, w której Acuff przekonuje swoich czytelników, jak zacząć świadomie budować swoją karierę.

Publikacja ta skupia się wokół tematu trudnego. Mianowicie chodzi o rozpoczynanie pewnych etapów życia od nowa. Wielu ten element przeraża, jak sam autor stwierdza - jego samego również. Mimo to pokazuje jak trudne początki przekuć w nowy etap życia, wywracając przy okazji codzienność do góry nogami. Nie jest to oczywiście proste. Rezultat jest jednak pozytywny, a nowy początek nie musi być trudny i...

ewa145 | 2017-04-28
Przeczytana: 04 maja 2017