Biblia Starego i Nowego Przymierza

Wydawnictwo: Logos Media
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Biblia Starego i Nowego Przymierza
religia

Biblia, to jest Pismo Święte Starego i Nowego Przymierza Wydanie pierwsze ​Przekład dokonany przez Ewangeliczny Instytut Biblijny to pierwszy przekład całej Biblii zrealizowany w środowisku polskich chrześcijan ewangelicznych. ​ Przekładu dokonano w oparciu o najnowszy stan wiedzy w dziedzinie tekstu Starego i Nowego Testamentu. Wykorzystano między innymi dwudzieste ósme wydanie Novum...

Biblia, to jest Pismo Święte Starego i Nowego Przymierza
Wydanie pierwsze

Przekładu dokonano w oparciu o najnowszy stan wiedzy w dziedzinie tekstu Starego i Nowego Testamentu. Wykorzystano między innymi dwudzieste ósme wydanie Novum Testamentum Graece Nestlego-Alanda (2012), teksty Zwojów znad Morza Martwego (1955-2002), Kodeks z Aleppo (2004-2011), Pięcioksiąg Samarytański (2015). W tym zakresie proponowany przekład przewyższa wszelkie wydane dotychczas przekłady polskie.

​Cechuje go świeżość i naturalność języka, dbałość o piękno polskiej szaty językowej, a jednocześnie charakterystyczna dla EIB skrupulatność w zakresie przekładania myśli teologicznej, dzięki której przekład nie ustępuje tzw. przekładom dosłownym, a często je nawet przewyższa.

źródło opisu: http://www.logosmedia.pl/

źródło okładki: http://www.logosmedia.pl/

Aleksandra | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Biblia opowiada dzieje osoby, która w zdecydowanym stopniu ukształtowała rozwój społeczeństwa, w którym żyjemy. Jest to człowiek, którego nauki kształtowały normy moralne oraz systemy polityczno-prawne, które do dziś panują. John Lock'e powiedział: "Abstrahując od tego, czy uznaje się jego boskie pochodzenie, czy nam się to podoba czy nie, Jezu Chrystus był najważniejsza postacią w historii ludzkości". Oczywiste jest zatem, że jest to obowiązkowa lektura dla wszystkich.

klasaB | 2017-04-19
Na półkach: Przeczytane, Religia