Ringo

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ringo. With a Little Help
Beatles, muzyka
kdk

Pasjonująca biografia Najsławniejszego Perkusisty Świata. Swoją grą Ringo wyznaczał rytm całego pokolenia, a ikoną rocka pozostaje do dziś. Z jakiego powodu przybrał pseudonim? Czy podczas spotkania z królową Elżbietą II był naćpany? Dlaczego The Beatles ukrywali jego odejście z zespołu? Jakie konsekwencje miała odmowa wizyty u filipińskiego dyktatora? Kim tak naprawdę jest Ringo...

Pasjonująca biografia Najsławniejszego Perkusisty Świata.

Swoją grą Ringo wyznaczał rytm całego pokolenia, a ikoną rocka pozostaje do dziś. Z jakiego powodu przybrał pseudonim? Czy podczas spotkania z królową Elżbietą II był naćpany? Dlaczego The Beatles ukrywali jego odejście z zespołu? Jakie konsekwencje miała odmowa wizyty u filipińskiego dyktatora? Kim tak naprawdę jest Ringo Starr?

Ringo to pierwsza tak dokładna opowieść o życiu i karierze perkusisty The Beatles - od naznaczonego chorobami dzieciństwa przez życie w blasku sławy i trudny, pełen sprzecznych emocji okres po rozpadzie zespołu aż po powrót na szczyt, gdy po latach problemów oraz walki z nałogiem Ringo odrodził się jako jedna z najbardziej cenionych i uwielbianych legend rock and rolla.

***

Max Weinberg: Ci z nas, którzy grali na perkusji, chcieli być Ringiem Starrem. Chcieliśmy umieć grać w tak chwytliwy sposób. Ringo miał i wciąż ma znakomite wyczucie tempa, wielki talent i wyjątkowy muzyczny smak.

Phil Collins: Nie wiem, ilu muzyków zaczęło grać dzięki Ringowi, ale wiem, że wśród perkusyjnej starszyzny Ringo jest bardzo doceniany, ponieważ to świetny bębniarz. Mogę o nim mówić w samych superlatywach.

Kenny Aronoff: U Ringa najbardziej doceniam jego wyjątkowe pomysły i wyczucie. Nawet to wyczucie postawiłbym na pierwszym miejscu, ale i tak wszystko się łączy. Ma polot i styl - to świetne odzwierciedlenie jego charakteru. Poza tym jest leworęczny, ale grał na zestawie dla praworęcznych, przez co jego zagrywki były bardzo nietypowe. To prawdziwy artysta.

John Densmore: Uwielbiam jego grę. Uważam, że Ringo był duszą The Beatles.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/ringo-michael-s...(?)

źródło okładki: fotografia okładki

emeela | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Porządna biografia najsłynniejszego perkusisty świata. Wypełniona ciekawymi i mniej znanymi faktami - zarówno po rozpadzie - jak i, co mnie zaskoczyło, przed rozpadem The Beatles. A jednak nie czytało jej się tak świetnie, jak niektórych biografii,np. autorstwa Huntera Davisa. Wydaje mi się, że to wina nieco topornego stylu pana Starra.
Jako grammar nazi nie mogłam odmówić sobie wyszukania błędów - ojciec Johna Lennona nazywał się Alfred, Fredy, nie zaś Frank, jak podaje autor opisywanej książki.
I - na litość boską - nie stawiamy kropki po skrócie dr!

eR_ | 2016-12-12
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Każdy z nas ma osobę, zespół, bez której nasz muzyczny świat nie byłby pełny. Pełni charyzmy muzycy, mają zdolność zmieniania świata i często z tej możliwości korzystają. Niektóre zespoły, mimo, że od ich zaistnienia minęło już całkiem sporo lat, nadal żyją w świadomości fanów. Przykładem takiego bandu, jest The Beatles, który mimo tego, że już dawno nie istnieje, ciągle ma spore rzesze fanów. A członkowie tego zespołu wciąż rozpalają wyobraźnię muzyką ale i swoim życiem prywatnym.

Ringo Starr, to perkusista The Beatles, który w tej książce przedstawiony jest jako osoba pełna fantazji, bez którego grupa ta nie miałaby prawa zaistnieć. Od czasu narodzin, które upłynęło mu w miarę szczęśliwie, mimo tego że w 1940 roku pożoga wojenna dopiero się rozpoczęła. Po czasy kiedy to zniszczony narkotykami i alkoholem żegna się z zespołem. Fakt ten zachowano w tajemnicy, ze względu na histerię, jaka by niewątpliwie wybuchła na wieść o tym. I tryumfalny powrót na scenę w glorii sławy....

xxstaralfurxx | 2017-01-20
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Czasem bardzo zawiła i można się pogubić co w jakim czasie się dzieje, bo raz jest rok 1998 potem 2007 a za chwilę znowu 1996...
Ale całość ogólnie dobra, lekko się czyta :)

kdk | 2016-11-17

Czyta się z zaciekawieniem. Powoli dochodzę do wniosku, że chyba tylko McCartney i Jagger byli w miarę normalni. Pozostali sławni muzycy okazali się pijakami i narkomanami. Z książki można poznać Ringo Starra od zaplecza. Był zwykłym, niewykształconym człowiekiem, któremu w życiu się powiodło.

Izzy | 2017-09-10
ochódzki | 2017-09-07