Wolność zabudowy w prawie administracyjnym

Seria: Monografie LEX
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Złośliwy

Prezentowana publikacja, stanowiąca studium z zakresu prawa administracyjnego, jest pierwszą na rynku pozycją, w której omówione zostały zagadnienia wolności zabudowy z perspektywy założeń podmiotowości publicznoprawnej. Przedstawione rozważania dotyczą kwestii reglamentacji administracyjnoprawnej wolności zabudowy dokonywanej przez organy administracji publicznej na etapach związanych z...

Przedstawione rozważania dotyczą kwestii reglamentacji administracyjnoprawnej wolności zabudowy dokonywanej przez organy administracji publicznej na etapach związanych z kształtowaniem tego prawa - odnoszą się zatem przede wszystkim do reglamentacji w drodze miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz decyzji o pozwoleniu na budowę.

W książce omówiono takie zagadnienia jak:
konstrukcja publicznych praw podmiotowych o charakterze wolnościowym,
istota wolnościowego prawa zabudowy,
sytuacja prawna beneficjentów oraz podmiotów zobowiązanych z tytułu wolnościowego prawa zabudowy.
Adresaci:
Opracowanie może być przydatne dla przedstawicieli nauki prawa administracyjnego, a także prawników praktyków, w tym pracowników administracji publicznej i sędziów sądów administracyjnych oraz studentów studiów prawniczych i administracyjnych.

źródło opisu: Wolters Kluwer, www.profinfo.pl

źródło okładki: www.profinfo.pl