Moje stulecie

Tłumaczenie: Sławomir Bułat
Wydawnictwo: Polnord-Oskar
Mein Jahrhundert

Na koniec wieku autor obdarza czytelników setką opowieści, po jednej na każdy kolejny rok od 1900 do1999. W książce występuje kilkudziesięciu narratorów świadków epoki. O niezwykłych i powszednich sprawach swego życia i swego czasu mówią coraz to inni ludzie obojga płci, różnego wieku, wykształcenia i zawodu, odmiennych zapatrywań.

atimere | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Nader ciekawe doznanie literacko historyczne i dowód na to, że punk widzenia zależy od...

mm8371 | 2015-05-25

Bliżej coraz bliżej
Widać napis koniec
Wielki serial - człowiek
Przestał już zachwycać

Bardzo subiektywny,niemiecki i guntergrassowski obraz ubiegłego stulecia.Do każdego roku przypisana jest króciutka opowiastka mająca uchwycić klimat mijających dni..kartka z kalendarza...czasem to polityka,czasem sztuka,czasem anonimowa rozmowa...Ta książka uświadamia czytelnikowi(niestety)upływ czasu.
Polski odbiorca może mieć pewien kłopot..otóż nie ma żadnej wzmianki,w żadnym roku,na tle tylu przełomowych wydarzeń,o naszym Największym Rodaku...ani słowa..serio...zgroza,zgroza i bluznierstwo..

mantono | 2017-04-22
Przeczytana: 2017 rok