Mój brat niedźwiedź

Tłumaczenie: Przemysław Janiga
Cykl: Disney Komiks DeAgostini (tom 7)
Wydawnictwo: De Agostini
Brother Bear
komiksy
MAD_ABOUT_YOU

Akcja tej historii rozgrywa się w tundrze. Mieszkają tam trzej bracia: najstarszy - Sitka, średni - Denahi i najmłodszy - Kenai. Gdy Kenai dorasta dostaje totem niedźwiedzia oznaczający miłość z czego jest bardzo niezadowolony. Po ceremonii okazuje się, że niedźwiedzie ukradły ryby, ponieważ Kenai nie przywiązał kosza z nimi. Mając zamiar je odzyskać tropi niedźwiedzia. Po krótkiej walce niedźwiedź zrzuca Kenaia na półkę skalną. W takim stanie znajdują go bracia i ruszają mu na pomoc. W walce tej ginie Sitka, ponieważ wbijając włócznię w szczelinę w lodowcu, na którym był on i niedźwiedź, spowodował oderwanie się dużej części. Kenai chce go pomścić i zabija niedźwiedzia, ale zostaje ukarany i duch Sitki zmienia go w niedźwiedzia

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: zdjęcie autorskie