Jaś Wiadomy zmienia świat

Wydawnictwo: MAC Edukacja
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
nieperfekcyjnie

Pięknie zilustrowana książka autorstwa Marcina Pałasza, której osią jest szeroko pojęta troska o świat, dzieci, zwierzęta i przyrodę. Książka jest opowieścią o przeciętnej rodzinie: rodzicach i dwójce dzieci oraz problemach, jakie rodzina musi rozwiązywać w codziennym życiu. Czytelnicy dowiedzą się, dlaczego w okresie przedświątecznym schroniska nie prowadzą adopcji, co to jest Czerwona księga gatunków zagrożonych, czy cyrk bez zwierząt ma sens, jak segregować śmieci, w jaki sposób każdy z nas może oszczędzać wodę, o tym, że w niektórych częściach świata dzieci zamiast chodzić do szkoły, muszą pracować oraz o wielu innych ważnych i interesujących rzeczach. Dodatkowo, po każdym rozdziale, umieszczone są ciekawostki - dane liczbowe, porady, infografiki, linki do stron odpowiednich instytucji.
Autor książki, Marcin Pałasz jest osobą bardzo zaangażowaną w walkę o ochronę przyrody, jest autorem licznych słuchowisk radiowych o tematyce ekologicznej, a jego adoptowany pies Elf jest bohaterem uwielbianej przez dzieci serii książek o przygodach Elfa.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/jas-wiadomy-zmienia-swiat/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/jas-wiadomy-zmienia-swiat/

Max | 2017-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Ta książka jest ciekawa i można się z niej dużo nauczyć.

Łukasz | 2018-01-17
nieperfekcyjnie | 2018-01-17