Lato w Swagorach

Wydawnictwo: Solaris
83-884319-9-4
PRL, historia

Opowiadania przybierające formę powieści w odcinkach o radosnym dzieciństwie, szkolnych latach przeżytych w okresie PRL-u, studiach latach stanu wojennego i pracy w obecnej służbie zdrowia. Z jednego z opowiadań nasuwa się nostalgia za okresem dzieciństwa i światem, którego już nie uraczysz.

źródło opisu: Opis autorski

alabe | 2011-03-09

Zazdroszczę temu "najlepszego lekarzowi wśród pisarzy i najlepszemu pisarzowi wśród lekarzy" łatwości pisania. Tego humorystycznego stylu też zazdroszczę. I prostoty. Zazdroszczę sposobu, w jakim pobudza wyobraźnię czytelnika, który to z każdym słowem, z każdym zdaniem, siada gdzieś na tym traktorze bez hamulców krzycząc "Jezus Maria!".
Lub też łapie tę rybę, wierzga się z nią, gdy babcia uparcie twierdzi, że jest to jastrząb i trzeba go natychmiast puścić.
Podobała mi się, po prostu.
Nie jest to arcydzieło, nie jest to wybitna pozycja w literaturze polskiej ani nie jest to obowiązkowy tytuł do przeczytania.
Lecz warto przeczytać choćby po to, by przy niektórych opowiadaniach popłakać się ze śmiechu.

zoso | 2013-08-12
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Książeczka-rozczarowanie.Książka,która miała mnie przenieść w lata mojego dzieciństwa,młodości nie spełniła swojego celu.Opowiadania zawarte w książce wydają mi się jakieś nieprawdziwe,podkolorowane po to,żeby było śmieszniej.Rzadko uważam,że czas spędzony przy lekturze był czasem zmarnowanym.W tym przypadku tak było.Mogłem w tym czasie przeczytać lepiej jeszcze raz wspomnienia Grażyny Treli "Obrazki z Nebraski".Książka pani Grażyny dotyczyła tego samego,ale jakżeż była inna.Tam czytałem o swoim dzieciństwie,tutaj o przygodach prawie Jakuba Wędrowycza.Sposób opowiadania autora również tutaj nie był szczególnie wciągający.Krótko mówiąc nie polecam!

Magdalena | 2011-12-27
Przeczytana: 2003 rok